Dstrybuanta funkcji

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
winfast29
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: 27 wrz 2008, o 15:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gniew
Podziękował: 199 razy

Dstrybuanta funkcji

Post autor: winfast29 »

Wiem, że temat był pewnie wałkowany wiele razy, ale naprawdę będę wdzięczny jeśli ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak poprawnie liczyć dystrybuantę na poniższym przykładzie.

\(\displaystyle{ 0}\) dla \(\displaystyle{ x \le -1}\)
\(\displaystyle{ \frac{1}{2}x+ \frac{1}{2}}\) dla \(\displaystyle{ -1 \le x \le 0}\)
\(\displaystyle{ - \frac{1}{6} + \frac{1}{2}}\) dla \(\displaystyle{ 0 \le x \le 3}\)
\(\displaystyle{ 1}\) dla \(\displaystyle{ x > 3}\)

Chodzi mi poprostu jakie będą przedziały poszczególnych całek i dlaczego tak jest.
Mam do tego odp. ale niechcę sobie dorabiać jakiejś teorii do samej odp. takżę naprawdę proszę niech ktoś mi to wytłumaczy.

pozdrawiam i zgóry dziękuję!
miodzio1988

Dstrybuanta funkcji

Post autor: miodzio1988 »

winfast29, ale co to za funkcja jest? gęstość? Zmienna losowa?

Mógłbym sprawdzić czy całkuje się to do jedynki, ale mi się nie chce. W treści powinieneś to napisać.

Jeśli jest to gęstość to wystarczy, że będziesz potrafił całkować i wszystko zrobisz. Jaki jest problem?
winfast29
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: 27 wrz 2008, o 15:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gniew
Podziękował: 199 razy

Dstrybuanta funkcji

Post autor: winfast29 »

to jest gęstość, tylko chodzi mi o przedziały całkowania bo przecierz nie wystarczy scałkować sobie tego wszystkiego po dt, podstawiając t za x

jeśli byś mógł to rozpisać to bd wdzieczny napisz może na kartce a potem mi przeslij, bo już serio wnerwiają mnie te dystrybuanty !
miodzio1988

Dstrybuanta funkcji

Post autor: miodzio1988 »

jeśli byś mógł to rozpisać to bd wdzieczny napisz może na kartce a potem mi przeslij, bo już serio wnerwiają mnie te dystrybuanty !
Nie mógłbym. I zadania robimy na forum.
to jest gęstość, tylko chodzi mi o przedziały całkowania bo przecierz nie wystarczy scałkować sobie tego wszystkiego po dt, podstawiając t za x
Przecież.

... 5.9B.C4.87

masz prosty wzór....więc wystarczy do wzoru podstawić. I pamiętaj, że nie zostawiasz tego co już raz policzyłeś . Patrz wzór.
ODPOWIEDZ