korelacja liniowa

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
mirtka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 1 cze 2010, o 18:22
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: warszawa

korelacja liniowa

Post autor: mirtka »

hey mam na imie Milena jestem w 3 klasie gim i skonczylismy matematyke z zakresu gim i nam nauczycielka dala nowe tematy zadania do opracowania na zaliczenie a ja kompletnie sie nie znam bo nawet nie wyjasnila jak rozwiązywac bardzo bym prosila o pomoc to bardzo wazne dla mnie. oto zadanie:
dotacje do rolnictwa wynosily dla 10 krajów w mld euro odpowiednio:
francja 9.9 , turcja 6.3 , dania 4.4 , portugalia 4,2 ,grecja 3.6 , polska 2.9 ,irlandia 1.8, niemcy 1.6 , meksyk 1.4 , wlochy 1.3

powierzchnia tych panstw wynosi odpowiednio w tys km2
francja 552 , turcja 357 , dania 301 . portugalia 506 , grecja 244 , polska 132 , irlandia 70 .niemcy 42 ,meksyk 43 , wlochy 84


1) oblicz wspólczynnik korelacji liniowej dotacji do rolnictwa i powierzchni wymienionych panstw oraz na podstawie jego wartosci ocen wspólzaleznosc tych zmiennych.....
2)oszacuj parametry liniowego modelu regresji opisującego zaleznosc dotacji do rolnictwa od powierzchni panstwa.....
ODPOWIEDZ