czy może mi wytłumaczyć ktoś jak zrobić te zadania ???

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
duchu123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2010, o 15:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łowicz

czy może mi wytłumaczyć ktoś jak zrobić te zadania ???

Post autor: duchu123 »

1 Prawdopodobieństwo trafienia do celu w jednym strzale wynosi 0,7 do celu oddano niezależnie 6 strzałów. Obliczyć prawdopodobieństwo że cel został trafiony:
a) jeden raz
b) ani razu
c) co najmniej raz
d) co najwyżej raz

2 Przy masowych prześwietleniach małoobrazkowych prawdopodobieństwo trafienia na człowieka chorego na gruźlicę wynosi 0,01 Jakie jest prawdopodobieństwo że spośród prześwietlenia 200 osób chorych na gruźlicę bendą
a) co najwyżej dwie osoby
b) co najmniej 2 osoby
c) co najmniej dwie osoby

3) Zmienna losowa X ma rozkład określony funkcją prawdopodobieństwa

Xk -2 -1 0 2 3
Pk 0,1 0,2 0,3 0,2 0,2
a) wyznaczyć dystrybuantę i narysować jej wykres
b) obliczyć z dystrybuanty prawdopodobieństwo P(X<0), P(-2<X<1),P(X>1)

prosił bym o łopatologizne wytłumaczenie z jakiego wzoru i z obliczeniami i tak dalej bende bardzo wdzięczny za odp
Łukasz
miodzio1988

czy może mi wytłumaczyć ktoś jak zrobić te zadania ???

Post autor: miodzio1988 »

1 zadanie jest to zadanie na Schemat Bernoulliego ( wiki, wiki, wiki). Do wzoru wystarczy wstawiac i wychodzi. problem to?
osób chorych na gruźlicę bendą
Bardziej bym szukał ludzi chorych na

Zadanie 2 (podobnie jak pierwsze ) robi się za pomocą jednego wzoru. Jaki to wzór? Jakbyś określił przestrzen zdarzen elementarnych?

Zadanie 3: definicje wystarczy znac. Jak się ma dystrybuanta do rozkładu pstwa? (elementarna wiedza)
ODPOWIEDZ