Rozkład zmiennej losowej, wartość oczekiwana.

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
cintrzyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 3 maja 2010, o 07:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: LW

Rozkład zmiennej losowej, wartość oczekiwana.

Post autor: cintrzyk »

Witam. Mam (nie tylko ja oczywiście) problem z prowadzącym, który zamiast nauczać to próbuje uprzykrzyć życie... Dostałem zestawy zadań a termin mnie goni i nie zdążę zrobić wszystkich gdyż do tych poniżej nie umiem materiału:( Potrzebne mi są same odpowiedzi. Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny. Dziękuję za poświęcony czas.



Zadanie 1
W skrzyni znajdują się trzy piłki: jedna siatkowa i dwie nożne. Losujemy trzy razy po jednej
piłce i za każdym razem po obejrzeniu zwracamy ją do skrzyni. Podaj rozkład ilości otrzymanych
piłek nożnych oraz oblicz wartość oczekiwaną tej liczby piłek.

Zadanie 2
Gracz rzuca dwiema kostkami. Jeśli iloczyn oczek jest równy 9 to otrzymuje 10000 zł, jeśli 25
to otrzymuje 5000 zł, w pozostałych przypadkach płaci 1000 z l. Obliczyć wartość oczekiwaną
wygranej gracza. Ile powinien płacić za pozostałe przypadki, aby gra była sprawiedliwa?

Zadanie 3
Prawdopodobieństwo uzyskania pomyślnego wyniku w jednym doświadczeniu wynosi 0, 75. Wykonujemy 200 doświadczeń. Obliczyć wartość oczekiwaną i wariancję liczby pomyślnych wyników.

Zadanie 4
Spośród wierzchołków graniastosłupa prawidłowego trójkątnego, którego wszystkie krawędzie mają długość 1, wybieramy losowo 3 różne wierzchołki. Obwód otrzymanego trójkąta jest zmienną losową X. Obliczyć jej wartość oczekiwaną.
a.
miodzio1988

Rozkład zmiennej losowej, wartość oczekiwana.

Post autor: miodzio1988 »

Przykłady były na pewno na ćwiczeniach wykładzie.
Tutaj trzeba umieć liczyć całki tylko lub sumować szeregi. jaki problem?

Tutaj trzeba umieć policzyc wartość oczekiwaną. Problem to?

Napisz moze z czym konkretnie masz problem? Bo gotowca to ty nie dostaniesz
cintrzyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 3 maja 2010, o 07:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: LW

Rozkład zmiennej losowej, wartość oczekiwana.

Post autor: cintrzyk »

Akurat tutaj liczę na gotowca... sporo ich jest na tym forum więc nie rozumiem tekstu, że nie dostanę. Rozumiem jeśli Ci się nie chce. Ja w ogóle nie mam pojęcia o tych zadaniach także muszę się uczyć i tak zrobię tylko teraz mam ciśnienie czasu :/
miodzio1988

Rozkład zmiennej losowej, wartość oczekiwana.

Post autor: miodzio1988 »

Ja w ogóle nie mam pojęcia o tych zadaniach także muszę się uczyć i tak zrobię tylko teraz mam ciśnienie czasu :/
No to czas na naukę. Wysłałem ci linki, masz też notatki z cwiczenwykladow.

A gotowca nie bedzie to to Ty masz zrobić te zadania. Inaczej to będzie oszustwo.
Jedynie mozesz liczyc na podpowiedzi lub sprawdzenie czy Twoj tok myslenia jest ok.
ODPOWIEDZ