prawdopodobieństwo poprawnej odpowiedzi

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
esenna
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 23 kwie 2010, o 16:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kalisz

prawdopodobieństwo poprawnej odpowiedzi

Post autor: esenna »

Chciałabym prosić o pomoc w rozwiązaniu tego zadania (podanie sposobu). Pozostałe jakoś zdołałam zrobić, ale prawdopodobieństwo jest chyba moją piętą Achillesową

Uczestnik konkursu mając 5 zadań do rozwiązania i 3 odpowiedzi do każdego z nich, z których tylko jedna jest prawidłowa, wybiera losowo odpowiedzi. Jakie jest prawdopodobieństwo, że odpowie poprawnie na co najmniej 2 zadania? Podaj odpowiedź z dokładnością do 0,01
Awatar użytkownika
kuma
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: 16 sie 2007, o 22:03
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 70 razy

prawdopodobieństwo poprawnej odpowiedzi

Post autor: kuma »

policz prawdopodobieństwo zdarzenia przeciwnego, ze odpowie źle na wszystkie pytania lub odpowie źle na dokładnie jedno pytanie. Bedzie wynosiło:
\(\displaystyle{ P(A')=(\frac{2}{3})^{5}+5 \cdot (\frac{2}{3})^{4} \cdot \frac{1}{3}}\)
i teraz \(\displaystyle{ P(A)=1-P(A')}\)
Saju_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 25 lip 2010, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zabrze

prawdopodobieństwo poprawnej odpowiedzi

Post autor: Saju_ »

Pozowolę sobie rozszerzyć to zadanie. Co należy zrobić jeśli zadań jest 100 a odpowiedzieć należy na conajmniej 40 ? Rozpisywanie P(A') chyba nie ma sensu a prawidłowości żadnej niewidzę (ale ja tak jak Esenna kuleje ze statystyki).
ODPOWIEDZ