Liczby i cyfry

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
Matiasek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 19 wrz 2006, o 16:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Giermki
Podziękował: 17 razy

Liczby i cyfry

Post autor: Matiasek »

Hej, mam problem z zadaniem. Ostatnie z mojej listy, z gwiazdką. Później jeszcze je gruntownie przemyślę bo teraz lecę, ale gdyby ktoś wpadł na pomysł to proszę o podpowiedź Pozdrawiam

Z cyfr \(\displaystyle{ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7}\) tworzymy liczby siedmiocyfrowe o niepowtarzających się cyfrach. ILE będzie liczb:
a) parzystych
b) podzielnych przez \(\displaystyle{ 4}\)
c) większych \(\displaystyle{ 3500000}\)
d) takich że cyfry parzyste i nieparzyste wystepują na przemian.
Alister
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 120
Rejestracja: 10 mar 2010, o 15:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 23 razy

Liczby i cyfry

Post autor: Alister »

a) prawdopodobieństwo tego,że ostatnia cyfra jest parzysta,równe jest \(\displaystyle{ \frac{3}{7}}\)
b)musisz zobaczyć,ile jest możliwych kombinacji tworzących cyfry podzielne przez 4 (czytaj 2 ostatnie cyfry muszą tworzyć liczbę podzielną przez 4)
c)robi się tak samo,jak zadania typu ze zbioru {1,2,3,...,8,9} losuje się 3 cyfry.W kolejności losowania zapisuje się cyfrę setek,dziesiątek i jedności.oblicz,ile jest kombinacji,że wylosowana liczba będzie większa od 440. To się robi tak samo tyle że liczba większa.
d)Na ile sposobów można ustawić 4 kobiety i 3 mężczyzn tak,że żadne 2 kobiety nie będa stały obok siebie.

Mam nadzieje że pomogłem
ODPOWIEDZ