Prawdopodobieństwo(ile osob w barze)

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
jarja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 17 maja 2008, o 13:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3 razy

Prawdopodobieństwo(ile osob w barze)

Post autor: jarja »

Witam,mam problem z nastepującym zadaniem:
W pewnm miasteczku sa 4 bary. Pewnego wieczora 6 osób postanowiło sie wybrać do baru. Kazdy z nich wybiera bar losowo i niezaleznie od pozostałych. Jakie jest prawdopodobieństwo tego, że do każdego baru przyjdzie choc jeden klient?
Cy to zadanie jest podobne do zadań z windą?
O ile z rozwianiem zadania ustalajac, iz osoby są nierozróżnialne nie miałem probemu o tyle zakładajac ż osoby są rozroznialne(trfne zalozenie) problem mam.
jarja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 17 maja 2008, o 13:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3 razy

Prawdopodobieństwo(ile osob w barze)

Post autor: jarja »

jarja pisze:Witam,mam problem z nastepującym zadaniem:
W pewnm miasteczku sa 4 bary. Pewnego wieczora 6 osób postanowiło sie wybrać do baru. Kazdy z nich wybiera bar losowo i niezaleznie od pozostałych. Jakie jest prawdopodobieństwo tego, że do każdego baru przyjdzie choc jeden klient?
Cy to zadanie jest podobne do zadań z windą?
O ile z rozwianiem zadania ustalajac, iz osoby są nierozróżnialne nie miałem probemu o tyle zakładajac ż osoby są rozroznialne(trfne zalozenie) problem mam.
Zdaje sobie sprawe ze to zadanie jest trudne ale czy naprawde nikt go nie umie rozwiązać?
ODPOWIEDZ