Własności prawdopodobieństwa, prawdopodobieństwo warunkowe.

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
piwowarczyk85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 2 gru 2009, o 20:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 1 raz

Własności prawdopodobieństwa, prawdopodobieństwo warunkowe.

Post autor: piwowarczyk85 »

Mam dwa zadania na których utknąłem:

1. Oblicz \(\displaystyle{ P(B\A)}\), jeśli wiadomo, że \(\displaystyle{ P(A\B)= \frac{3}{8}, P(B)= \frac{2}{3}}\) i \(\displaystyle{ P(A \cap B ^{'} )= \frac{1}{8}}\)

2. Oblicz \(\displaystyle{ P(B\A)}\), jeśli wiadomo, że \(\displaystyle{ P(A ^{'} \cap B )= \frac{1}{10}, P(A \cap B)= \frac{1}{5}}\) i \(\displaystyle{ P(A \cup B )= \frac{9}{10}}\)

Kurka zrobiłem dwa podobne zadania a z tymi nie mam pojęcia jak zacząć.
Obiecuję "Plusika" za pomoc.
Z góry dzięki
miodzio1988

Własności prawdopodobieństwa, prawdopodobieństwo warunkowe.

Post autor: miodzio1988 »

piwowarczyk85 pisze:Mam dwa zadania na których utknąłem:

1. Oblicz \(\displaystyle{ P(B\A)}\), jeśli wiadomo, że \(\displaystyle{ P(A\B)= \frac{3}{8}, P(B)= \frac{2}{3}}\) i \(\displaystyle{ P(A \cap B ^{'} )= \frac{1}{8}}\)
Do poprawy? Bo jednak nie ma czego liczyc tutaj....
2. Oblicz \(\displaystyle{ P(B\A)}\), jeśli wiadomo, że \(\displaystyle{ P(A ^{'} \cap B )= \frac{1}{10}, P(A \cap B)= \frac{1}{5}}\) i \(\displaystyle{ P(A \cup B )= \frac{9}{10}}\)
Rysunek zrob i ułóź rownianie z tego co masz i z tego co szukasz
Kurka zrobiłem dwa podobne zadania a z tymi nie mam pojęcia jak zacząć.
Obiecuję "Plusika" za pomoc.
Z góry dzięki
Obejdzie się
piwowarczyk85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 2 gru 2009, o 20:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 1 raz

Własności prawdopodobieństwa, prawdopodobieństwo warunkowe.

Post autor: piwowarczyk85 »

Przepraszam za błędy w zadaniu - pisałem to już późno:
Miało być:

1. Oblicz \(\displaystyle{ P(B/A)}\), jeśli wiadomo, że \(\displaystyle{ P(A/B)= \frac{3}{8}, P(B)= \frac{2}{3}}\) i \(\displaystyle{ P(A \cap B ^{'} )= \frac{1}{8}}\)

2. Oblicz \(\displaystyle{ P(B/A)}\), jeśli wiadomo, że \(\displaystyle{ P(A ^{'} \cap B )= \frac{1}{10}, P(A \cap B)= \frac{1}{5}}\) i \(\displaystyle{ P(A \cup B )= \frac{9}{10}}\)

Chociaż jakaś malutka podpowiedź
ODPOWIEDZ