prawdopodobieństwo klasyczne

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
artureczek22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2010, o 16:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Elbląg

prawdopodobieństwo klasyczne

Post autor: artureczek22 »

Witam
Jestem tu nowy i mam nadziejie ze nie urażę nikogo tym iż poprosze o pomoc w rozwiązaniu zadań. Chodzi o to iż mam do zaliczenie przedmiot metody probabilistyczne i statystyka z dr Joachimem Domstą (może część za Was z PG go zna ) z tym że jestem całkowicie, totalnie zielony z tego przedmiotu. Jest to moj warunek i musze rozwiązać po min 3 zadania z 6 zestawów domowych no i zaliczyć egzam ale nie wiem jak mam się to zabrać, a musze to zaliczyć w poniedziałek to bo to jedyne co mi pozostało do obrony. Jakby ktoś mógły mi pomóc proszę o kontakt na gg: 2213038
oto treści zadan pierwszego zestawu:

Zad 1.1. W doświadczeniu polegającym na wrzuceniu 6 kul do 3 urn U_1, U_2 i U_3 obliczyć prawdopodobieństwo klasyczne następujących zdarzeń
a) w pierwszej urnie jest 1 kula, w drugiej 2 a w trzeciej 3 kule;
b) w pierwszej urnie są 2 kule w drugiej 1 a w trzeciej 3.
Rozpatrzyć przynajmniej dwie różne skończone przestrzenie zdarzeń elementarnych.

Zad 1.2. Na zbiorze zdarzeń elementarnych złożonych z bajtów 8-bitowych x = ( x_7, x_6, . . . , x_1, x_0) o parzystości 0 obliczyć prawdopodobieństwo klasyczne że bajt ma wartość SHORT_INTEGER
a) większą od 100; b) większą od 50; c) mniejszą od 0.

Zad 1.3. W doświadczeniu polegającym na wrzucaniu punktu do kwadratu Ω = [-1,1]^2 obliczyć prawdopodobieństwo tego, że odległość wrzuconego punktu od brzegu jest większa od a, dla a ze zbioru [0,1]. Zastosować przy tym tzw. prawdopodobieństwo geometryczne (proporcjonalne do pola zdarzenia traktowanego jako podzbiór (obszar) zbioru Ω .

Zad 1.4. Dane są zdarzenia A_1, A_2, . . . , A_n . Napisać jako wynik operacji na zbiorach zdarzenie polegające na tym, że
a) żadne z tych zdarzeń nie zachodzi; b) zachodzi dokładnie jedno z nich.

Zad 1.5. Dane są zdarzenia A_1, A_2, . . . , A_n , . . . . Napisać jako wynik operacji na zbiorach zdarzenie polegające na tym, że
a) zachodzi nieskończenie wiele tych zdarzeń; b) zachodzą prawie wszystkie spośród tych zdarzeń

Zad 1.6. Dla dowolnych zdarzeń A, B, C pokazać graficznie prawdziwość równości:
P(AUBUC) = P(A) + P(B) + P(C) – P(A ∩ B) – P(B ∩ C) – P(A ∩ C) + P(A ∩ B ∩ C).
biedronka1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 12 kwie 2010, o 09:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Elbląg

prawdopodobieństwo klasyczne

Post autor: biedronka1 »

Przyłączam się do prośby rozwiązania 1 i 3 zadania.
ODPOWIEDZ