Koło fortuny

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
varg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 21 sty 2010, o 20:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Koło fortuny

Post autor: varg »

Mam pewne zadanko/zagwozdke, na które podobno jest rozwiązanie. Mamy koło fortuny, jest 12 pól, na każde z nich można postawic dowolną ilośc "żetonów" (na dowolną ilośc pól), jeśli podczas losowania wypadnie liczba, którą obstawiliśmy dostajemy 10krotnośc tego co było obstawione na polu. No i teraz zaczyna się pytanie... Podobno jest system, żeby robiąc jakieś zakłady, grając wychodzic na plus (i nie mówię tu o szczęściu, po prostu to jakiś system, który daje gwarancje zysku). Ja sam niestety nie posiadam takiej wiedzy, żeby go rozgryźc i jedyne do czego doszedłem to obstawianie 9 pól po jednym żetonie, co daje gwarancje 75% na wygraną jednego żetonu, jednakże wcale to opłacalne nie jest . Jeśli nie ma matematycznego rozwiązania na to, to od razu mówię, że to koło fortuny to symulacja komputerowa (byc może to jakiś algorytm), jednakże zależy mi na uzasadnieniu stricte z matematycznego punktu widzenia. Czy jest to wykonalne? Ma ktoś jakieś propozycje? Jeśli za mało jasno to wytłumaczyłem, proszę pisac, postaram się przybliżyc problem.

Pozdrawiam,
Krzysiek
ODPOWIEDZ