Kostki, kule w urnach itp

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
Awatar użytkownika
kukis91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 21 paź 2009, o 19:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Katowice

Kostki, kule w urnach itp

Post autor: kukis91 »

Witam. Mam parę zadanek do których kompletnie nie wiem jak się zabrać. Spowodowane jest to moją dłuższą nieobecnością w szkole z powodu pobytu w szpitalu (operacja - 2 tyg). Pozdrawiam i dziękuję:)

Zadanie 1
Dwa zakłady produkują piły. Pierwszy produkuje przeciętnie 4% pił wadliwych, a drugi zakład 6%. Pierwszy zakład wytwarza 3 krotnie więcej pił niż drugi. Wszystkie piły sprzedawane są w jednym sklepie. Kupiliśmy jedną piłę. Jakie jest prawdopodobieństwo tego, że piła ta jest dobra?

Zadanie 2
W szufladzie znajduje się 6 swetrów czarnych i k czerwonych. Losujemy kolejno dwa swetry. Prawdopodobieństwo tego ,że oba swetry są czerwone wynosi 1/2. Oblicz k

Zadanie 3
Ze zbioru {1,2,3,4,5,6} losujemy kolejno bez zwracania dwie liczby. Niech A oznacza zdarzenie polegające na tym, że suma wylosowanych liczb jest większa niż 9, B - za pierwszym razem wylosowano liczbę nieparzystą. Sprawdź czy zdarzenia A i B są niezależne

Zadanie 4
Rzucamy sześć razy kostką do gry. Oblicz prawdopodobieństwo zdarzenia polegającego na tym, że liczba oczek mniejsza od 3 wypadła co najwyżej trzy razy.

Zadanie 5
Rzucamy dwa razy kostką do gry. Oblicz prawdopodobieństwo, że suma oczek otrzymanych w dwóch rzutach jest równa 7 pod warunkiem ,że za pierwszym razem wylosowano dwa oczka.

Zadanie 6
W urnie znajduje się 3m kul: m kul niebieskich, (m-2) kul białych i (m+2) kul czerwonych. Wyznacz liczbę kul w urnie, wiedząc ,że przy losowaniu z urny trzech kul bez zwracania prawdopodobieństwo otrzymania kul o różnych kolorach wynosi 12/55
ODPOWIEDZ