statystyka - poprawa

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
Smokobójca
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 15 lis 2008, o 18:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

statystyka - poprawa

Post autor: Smokobójca »

Mam pewne zestawy które dostałem na ćwiczeniach. Trochę zadań umiem zrobić, jednak nie wszystkie, więc postanowiłem poprosić o pomoc. Oto one:
1.Prawdopodobienstwo, ze losowo wybrana osoba odpowie twierdząco na pytanie o znajomosc wyrobow
firrmy XYZ wynosi 0,8. Zapytano 100 losowo wybranych osob czy znaja wyroby firrmy XYZ. Jakie
jest prawdopodobienstwo tego, ze stosunek ilosci osób znających wyroby firmy XYZ w badanej
próbie do ilosci wszystkich osób pytanych będzie pomiedzy 0,6 a 0,8?
2.W urnie jest 36 kur białych i 64 czarne. Losujemy 10000 razy po jednej kurze zwracając za kazdym
razem wylosowaną kurę do urny. Jakie jest prawdopodobieństwo, ze w wylosowanej próbie częstość
występowania kury bialej wśród wylosowanych kur będzie różniła się od 0,36 o co najwyżej 0,12?
3. W centrali telefonicznej znajduje się n linii działających nieaależnie. Prawdopodobieństwo że linia jest zajęta wynosi 0.1. Jakie winno być n aby z prawdopodobieństwem 0.95 co najmniej 7 % linii było zajętych?
Odpowiedzi które mam razem z tymi zadaniami: 1zad.: 0,99 (mi wychodzi 0.5 :/ ); 2 zad. : 0.99 (nie wiem jak się zabrać); 3zad.: n = 269 (mi wychodzi 4 :/ ). Ogólnie z twierdzeniami L-L i prawami wielkich liczb mam problemy :/
ODPOWIEDZ