Ciekawa gra

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
maikel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 10 cze 2009, o 10:23
Płeć: Mężczyzna

Ciekawa gra

Post autor: maikel »

Mój wykładowca zadał mi bardzo ciekawe zadanie:

Gramy w gre coś na wzór ruletki tylko możemy manipulować prawdopodobieństwem:
-stawiamy np 1$ z prawd wygranej 75%, wtedy wygrywamy 1$ ale tracimy w przypadku przegranej 4$ itd
-możemy stawiać ile chcemy 1,2,3,...1000$
- mamy do dyspozycji 6000$

Mam napisać system umozliwiający zarobek z prawd min 95%. Wyniki są sprawdzane na generatorze na 10.000 gier. Profesor mówi że da się to zrobić:(. Bardzo Was proszę o pomoc bo nie wiem jak się do tego zabrac, jakas progresja, rozkład itd??
Z góry dziękuje za pomoc
Pozdrawiam
Michał
Jam?asica
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 15 cze 2009, o 13:04
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy

Ciekawa gra

Post autor: Jam?asica »

heh, bardzo ciekawe zadanie! również chętnie przyłączę się do prośby o jego rozwiązanie
a najlepiej o wyjaśnienie
mi jedyne co przychodzi do głowy to np. podwajanie lub potrajanie zakładu w razie porażki.
dlatego gdy nasz kapitał to np. 100 i stawiamy 1$ i wygrywamy to mamy +1, potem znowu wygrywamy +1 (+2), potem przebiega nam drogę czarny kocór (bleee) i bach... -4
no to stawiamy 3$ ale niestety efekt kocóra w ciąż działa dlatego mamy -12 (no cóż... zdaża się)
ale nic... stawiamy 9 dolców i jesteśmy do przodu +9 potem znowu 9 - aż do momentu wyjścia na ++ a potem możemy ewentualnie stopniowo zmniejszać zakład...
Oczywiście to jest taka koncepcja na logikę pojęcia nie mam jak to przedstawić na wzorach :/
prawdopodobnie trzeba obliczyć ile razy możemy przegrać pod rząd z 5% prawdopodobieństwem i na tej podstawie szacować jaką wartość możemy na starcie maksymalnie postawić (np. gdy mamy 6000 to max to 750) a potem ją systematycznie zwiększać.
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ