losy i drut

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
Paulinka_xD
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 6 paź 2008, o 19:14
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 11 razy

losy i drut

Post autor: Paulinka_xD »

Witam. Mam do zrobienia poniższe zadania, które mają za zadanie mi pomóc zrozumienie tematu lecz w ogóle nie wiem jak się za nie zabrać. Bardzo proszę kogoś o pomoc

1. Co 5 los wygrywa. Mamy 3 losy. Jakie jest prawdopodobieństwo, że będzie wygrany los. Sprawdzić niezależność i niezależność parami.

2. Drut ma 20 cm. Zginamy go pod kątem 90 stopni w dowolnie wybranym punkcie, potem tak samo, aż powstanie ramka. Sprawdzić, czy pole tego co powstało jest mniejsze niż 4 cm kw.

Z góry dziękuje za pomoc
Awatar użytkownika
lina2002
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 599
Rejestracja: 27 mar 2008, o 13:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 151 razy

losy i drut

Post autor: lina2002 »

W zadaniu pierwszym można zrobić zdarzenie przeciwne: A'-wszystkie 3 losy są przegrane. Prawdopodobieństwo, że los jest przegrany wynosi\(\displaystyle{ \frac{4}{5}}\), więc \(\displaystyle{ P(A')= (\frac{4}{5}) ^{3}}\)
W zadaniu drugim powinno byc chyba polecenie: Oblicz prawdopodobieństwo, że pole tego co powstało jest mniejsze niż 4 cm kw.
Jeżeli tak to odsyłam do zbioru zadań https://matematyka.pl/5992.htm, zadanie 16.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ