3 kostki

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
NPS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 29 maja 2007, o 21:05
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 2 razy

3 kostki

Post autor: NPS »

Mój nauczyciel matematyki opowiedział mi kiedyś (mojej klasie) o 3 kostkach do gry. Takich, jak zwykłe... tylko z innymi ilościami oczek na ściankach (np. zamiast 1, 2, 3, 4, 5, 6 ma być 3, 4, 4, 5, 2, 1). Każda ma inne ścianki. Ich wyjątkowość polega na tym, że jeśli weźmiemy dwie z nich, np. A i B i wykonamy 100 rzutów, to kostka A powinna dać większą sumę oczek w danym rzucie niż B w ponad połowie rzutów (powinna tzn. że niby to jest losowe i może się okazać inaczej, ale jednak najczęściej tak właśnie będzie). Czyli w pojedynczym rzucie wygrywa ta kostka, na której wypadnie większa ilość oczek, a przy 100 rzutach wygrywa tak kostka, która wygra więcej pojedynczych rzutów. Jeśli weźmiemy B i C, to B wygra z C. A teraz najlepsze - jeśli weźmiemy C i A, to C wygra z A. No właśnie - tylko nauczyciel nie pamiętał wtedy, jakie to konkretnie były kostki.

Słyszeliście o czymś takim? Widzieliście może te kostki? Ktoś wie konkretnie, jakie są rozkłady oczek na ich ściankach?
Awatar użytkownika
Frey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3299
Rejestracja: 11 paź 2008, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 243 razy

3 kostki

Post autor: Frey »

Widziałem ogromną ilość kostek dziwnych kostek, muszę poszukać to zrobię zdjęcie fajnej kostki co mam i tez daje ciekawe rezultaty.

Co do tego co piszesz, to moim zdaniem jest to możliwe. Tylko ciężko to ocenić bo nie wiem co to jest A , B i C (co to za kostki )
NPS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 29 maja 2007, o 21:05
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 2 razy

3 kostki

Post autor: NPS »

Frey pisze:Tylko ciężko to ocenić bo nie wiem co to jest A , B i C (co to za kostki )
Sęk w tym, że... ja właśnie szukam kogoś, kto wie, jakie to są konkretnie kostki.
ODPOWIEDZ