gra w której zawsze można wygrac

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
blee

gra w której zawsze można wygrac

Post autor: blee »

czy znacie, albo czy można jakoś ułożyc grę dla dwóch osób w której Prawdopodobieństwo wygrania, dla jednego z graczy, jest pewne =1(Zdarzenie jest pewne). Innymi slowy, chodzi o to zeby stworzyc gre oparta na jakims systemie w ktorej jeden z graczy(znajac ten system) nie moze przegrac. Mile bylyby widziane wszelkie wskazówki (chodzi o grę "kartkową" typu kółko i krzyżyk)
Awatar użytkownika
juzef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 890
Rejestracja: 29 cze 2005, o 22:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koszalin
Pomógł: 66 razy

gra w której zawsze można wygrac

Post autor: juzef »

Jest na kurniku coś o nazwie gomoku. Tam zwycięstwo rozpoczynającego grę jest dosyć proste. Da się w to zagrać na kartce w kratkę.
Awatar użytkownika
scrols
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 16 gru 2005, o 11:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Czaplinek
Pomógł: 1 raz

gra w której zawsze można wygrac

Post autor: scrols »

Kiedyś na jakiejś stronie widziałem, że jest sposób na wygraną w grze "go" na planszach mniejszych niż chyba 7x7.

Możesz poszukać na netsprincie, może na coś trafisz.

Swoją drogą, "go" to przyjemna gra.

Pozdrawiam

Tu coś jest (angielski):

... boards.pdf
Ostatnio zmieniony 17 gru 2005, o 21:45 przez scrols, łącznie zmieniany 1 raz.
bleee
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 17 gru 2005, o 21:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krakow

gra w której zawsze można wygrac

Post autor: bleee »

faktycznie istnieje coś takiego ponoc jak SW(Sure win) w tej grze, ale nigdzie nie mogę znaleźc informacji dot tego systemu. Może znacie jakieś inne gry jeszcze, albo macie pomysl jak stworzyc taka gre
Szczypior
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 30 sty 2006, o 18:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ...
Podziękował: 22 razy
Pomógł: 7 razy

gra w której zawsze można wygrac

Post autor: Szczypior »

Ja sie kiedys zalozylem z bratem o cos i wyszedlem calo z opresji stosujac taka taktyke:

Rzucamy moneta. Jesli wypadnie orzel - wygrywam ja, jesli reszta - przegrywasz ty. Nie skapował sie To taka ciekawostka

Ja moge zaproponowac taka gre. Kwadrat 8x8. Zaczynamy gra w lewym dolnym rogu, a konczymy w prawym gornym. Mozna isc tylko w prawo badz w gore. Ruchy wykonujemy naprzemian. Wygrywa ten, ktory pierwszy dotrze do prawego gornego rogu. Zaczyna gracz A, potem rusza sie B, nastepnie A... Jak myslisz kto wygra? Łatwo spostrzec, że niezaleznie jak bedziemy sie ruszach ruchow w grze bedzie dokladnie 16. Zatem gracz A przegra (prawdopodobienstwo zwyciestwa gracza B = 1). Oczywiscie dla niepoznaki mozesz np. zmieniac figure (np. moze to byc prostokat 4x5) - jesli Twoj przeciwnik bedzie "slabo kapujacy" (tak jak moj brat) to zawsze z nim wygrasz

Gorące pozdrowienia
Nightcrawler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 7 cze 2005, o 18:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zabrze
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1 raz

gra w której zawsze można wygrac

Post autor: Nightcrawler »

Jest taka gra w Teorii Gier gier o nazwie NIM.polega ona na tym ze:
na stole znajduje sie n stosow zapalek, z ktorych kazdy zawiera k zapalek(na roznych stosach moze byc rozna ilosc).dwoch graczy na przemian zabiera dowolna ilosc zapalek, ale tylko z jednego stosu.przegrywa ten, ktory zmuszony jest zabrac ostatnia zapalke.
w tej grze jest strategia wygrywajaca.wystarczy przed kazdym ruchem dodac bitowo ( lub potegami liczby 2) do siebie ilosci zapalek na kazdym ze stosow i brac ze stosu tyle zapalek by uzyskac bitowo ZERO.wiecej na (po angielsku)
Inne gry w ktorych istnieje strategia wygrywajaca to np Hex, Connect the Dots, Othello, Mankala.
ODPOWIEDZ