kulki monety kostki

Definicja klasyczna. Prawdopodobieństwo warunkowe i całkowite. Zmienne losowe i ich parametry. Niezależność. Prawa wielkich liczb oraz centralne twierdzenia graniczne i ich zastosowania.
justynkarafalka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2009, o 18:35

kulki monety kostki

Post autor: justynkarafalka »

Bardzo proszę o szybką pomoc w rozwiązaniu:
...mam nóż na gardle,kilka zadań.
Ja jestem umysł humanistyczny ale egzaminy muszę zdać.Więc może chociaż wytłumaczenie?

12. Rzucamy dwukrotnie kostką. Oblicz prawdopodobieństwo zdarzenia, że w drugim rzucie jest więcej niż w pierwszym.

15. Rzucamy 5 razy monetą. Oblicz prawdopodobieństwa zdarzeń:
A – wypadły co najmniej 3 reszki
B – wypadły co najwyżej 3 reszki

16. W urnie jest 12 kul: 8 czerwonych i 4 zielone. Losujemy jedną kulę, odkładamy ją na bok i losujemy drugą. Jakie jest prawdopodobieństwo wylosowania za drugim losowaniem kuli czerwonej?
Zaproponuj podobne zadanie i rozwiąż je metodą „drzewa stochastycznego". (Możesz go nie rysować).

17. Rzucamy 10 razy monetą. Jakie jest prawdopodobieństwo, że orzeł wypadnie dokładnie 3 razy?

18. Rzucamy 25 razy kostką do gry. Jaka jest najbardziej prawdopodobna liczba wyrzuconych „piątek".

Polecam zapoznać się z różnicą między prawdopodobieństwem a kombinatoryką. Kasia
Geniusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 189
Rejestracja: 26 wrz 2007, o 21:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koluszki
Podziękował: 8 razy

kulki monety kostki

Post autor: Geniusz »

Wydaję mi się, że w pierwszym będzie \(\displaystyle{ \frac{15}{36}}\) ale najlepiej jak to jeszcze ktoś policzy
*Kasia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2826
Rejestracja: 30 gru 2006, o 20:38
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Lublin/warszawa
Podziękował: 62 razy
Pomógł: 482 razy

kulki monety kostki

Post autor: *Kasia »

Ad 12
Zdarzeń: 36.
Liczby równe - zdarzeń: 6.
Pierwsza mniejsza = druga mniejsza (tyle samo zdarzeń).
Czyli faktycznie \(\displaystyle{ \frac{15}{36}}\)

Ad 15
Schemat Bernoulliego.

Ad 17
j.w.
ODPOWIEDZ