określenie odpowiedniej kombinacji

Permutacje. Kombinacje. Wariacje. Rozmieszczanie kul w urnach. Silnie i symbole Newtona. Przeliczanie zbiorów. Funkcje tworzące. Teoria grafów.
noHuman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 30 cze 2008, o 14:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów

określenie odpowiedniej kombinacji

Post autor: noHuman »

Witam Wszystkich, mam pewien problem i myśle że matematyka XXIwieku zna jakieś rozwiązanie ;]

mam trzy dowolne cyfry 0-9, 0-9, 0-9
w sumie 1000 kombinacji , i np zmienną X która określa jaka to kombinacja o wartościach 0 do 999

tylko żeby każda z tych cyferek rosła 'równomiernie' podczas zwiększania X

X, cyfra1, cyfra2, cyfra 3
0, 0,0,0
1, 0,0,1
2, 0,1,0
3, 0,1,1
4, 1,0,0
5 1,0,1
6 1,1,0
7 1,1,1

-- czyli coś wyglądające jak liczby binarne

potem wszystkie liczby "w układzie trójkowym" ale bez tych co wymieniliśmy wcześniej

potem tak samo dla każdego "układu" do 10siątkowego z pominięciem wszystkich kombinacji z układów wcześniejszych


chciałbym móc zrobić to na odwrót mając jakieś X np. 400 chciałbym odpowiadającą jej kombinacje


Prosiłbym o jakiś przykład dla niewykształconego(poziom pierwszych klas średniej) ew. choćby określenie jak to coś się nazywa

Pozdrawiam Wszystkich
Ostatnio zmieniony 30 cze 2008, o 14:31 przez noHuman, łącznie zmieniany 2 razy.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9833
Rejestracja: 18 gru 2007, o 03:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 90 razy
Pomógł: 2632 razy

określenie odpowiedniej kombinacji

Post autor: »

Jeśli chcesz, żeby ktoś Ci pomógł, lepiej sformułuj problem tak, żeby dało się cokolwiek zrozumieć. I najlepiej zwięźle .

Q.
noHuman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 30 cze 2008, o 14:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów

określenie odpowiedniej kombinacji

Post autor: noHuman »

Znalazłem Zadowalające rozwiązanie tego problemu

nie będe nawet próbował opisywać rozwiązania, niesądze żebym umiał to zrobić w wystarczająco zrozumiały sposób



, Dziękuje Wszystkim za uwage
ODPOWIEDZ