troche o najkrotszej drodze

Permutacje. Kombinacje. Wariacje. Rozmieszczanie kul w urnach. Silnie i symbole Newtona. Przeliczanie zbiorów. Funkcje tworzące. Teoria grafów.
rudziaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 19 kwie 2005, o 14:50
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdynia

troche o najkrotszej drodze

Post autor: rudziaczek »

hej
nie moge poradzic sobie z jednym zadaniem i mam bylabym ogromnie wdzieczna gdyby ktos na nie choc troche zerknal

wiec nalezy podac ilosc rozwiazan rownania a+b+c+d+e+f+g=11 gdzie kazda z niewiadomych jest nieujemna liczba calkowita. dotad zadaniejest proste. problem polega na tym ze w rozwiazaniu nalezy wykorzystac problem najkrotszej drogi a ja nie mam pojecia gdzie go wsadzic

bardzo bede wdzieczna jesli ktos sie tym zainteresuje
Andix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 101
Rejestracja: 5 paź 2004, o 17:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koszalin

troche o najkrotszej drodze

Post autor: Andix »

ogólnie jest to (n-1 po k-1) gdzie k to ilość zmiennych całkowitych nieujemnych po prawej stronie, a n to liczba po prawej. Już chyba wiem co to jest problem najkrótszej drogi: Należy po spożyciu przejść w lini prostej do określonego punktu. A że jest sie "....." każda droga zdaje sie być najkrótsza.
rudziaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 19 kwie 2005, o 14:50
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdynia

troche o najkrotszej drodze

Post autor: rudziaczek »

z tego co piszesz by bylo 10 po 6 czyli 210 a to duuuuzo za malo bo wynik 210 daje rozpisanie 10 i 1 i pieciu 0, a jeszcze jest 9i2 7i4 6i5 a to tylko dla 2 liczb.....
Andix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 101
Rejestracja: 5 paź 2004, o 17:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koszalin

troche o najkrotszej drodze

Post autor: Andix »

Sory, myślałem, że a, b, c, d, e, f, g >=1.
W takim wypadku jeśli mogą być zerami będzie to (n+k-1 po k-1)
Linka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 26 lis 2004, o 11:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Lublin

troche o najkrotszej drodze

Post autor: Linka »

Najkrotsza droge mozna zastosowac, jesli rozrysujemy sobie krate 7 na 12 ulic i chcemy przejsc od lewego gornego rogu do prawego dolnego - liczba mozliwych najkrotszych drog bedzie rozwiazaniem (bo jesli z nazwiemy poziome ulice a, b, c, d, e, f, g, to liczba odcinkow drogi, ktora przejdziemy kazda z tych ulic bedzie wartoscia tej zmiennej i zsumuja sie one do 11).
ODPOWIEDZ