Ilość różnych dróg pomiędzy punktami

Permutacje. Kombinacje. Wariacje. Rozmieszczanie kul w urnach. Silnie i symbole Newtona. Przeliczanie zbiorów. Funkcje tworzące. Teoria grafów.
Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: Ilość różnych dróg pomiędzy punktami

Post autor: kmarciniak1 »

41421356 pisze: 10 kwie 2020, o 11:21
Nie wiem czy zauważyłeś, ale jedno z rozwiązań było błędne, nikt nie podał poprawnej odpowiedzi do tego drugiego zadania. Może jednak dla poprawności rozwiązania problemu warto już podeprzeć się gotowym wzorem. Pozdrawiam.
Tylko, że tak się składa, że to Twoje rozwiązanie jest błędne a rozwiązanie kerajsa poprawne.

Dodano po 3 minutach :
A nie przepraszam w jednym zadaniu napisałeś że poruszamy się po całkowitych współrzędnych a w drugim że po naturalnych. Ale nadal podtrzymuje to że liczby Catalana są do tego zadania aberracją bo gdy mamy 5 możliwości to na palcach można je wyliczyć a nie sięgać do zaawansowanych rzeczy
Tmkk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1718
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 15:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 59 razy
Pomógł: 501 razy

Re: Ilość różnych dróg pomiędzy punktami

Post autor: Tmkk »

41421356 pisze: 9 kwie 2020, o 23:30
Tmkk pisze: 9 kwie 2020, o 17:51 Może i prawidłowa, ale chyba do innego zadania.
W takim razie poproszę o wskazanie błędu.
Również przepraszam, nie doczytałem, że tym razem chodzi o współrzędne naturalne. Także wszystko się zgadza : )
41421356
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 541
Rejestracja: 11 maja 2016, o 13:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 497 razy
Pomógł: 5 razy

Re: Ilość różnych dróg pomiędzy punktami

Post autor: 41421356 »

kmarciniak1 pisze: 10 kwie 2020, o 11:33
41421356 pisze: 10 kwie 2020, o 11:21
Nie wiem czy zauważyłeś, ale jedno z rozwiązań było błędne, nikt nie podał poprawnej odpowiedzi do tego drugiego zadania. Może jednak dla poprawności rozwiązania problemu warto już podeprzeć się gotowym wzorem. Pozdrawiam.
Tylko, że tak się składa, że to Twoje rozwiązanie jest błędne a rozwiązanie kerajsa poprawne.

Dodano po 3 minutach :
A nie przepraszam w jednym zadaniu napisałeś że poruszamy się po całkowitych współrzędnych a w drugim że po naturalnych. Ale nadal podtrzymuje to że liczby Catalana są do tego zadania aberracją bo gdy mamy 5 możliwości to na palcach można je wyliczyć a nie sięgać do zaawansowanych rzeczy
Ja również nie jestem zwolennikiem ubijania muchy za pomocą armaty. Moim celem było tylko zaznaczenie faktu, że jest na to wzór i możemy to policzyć dla bardzo odległych od siebie punktów, gdzie oczywiście liczenie na piechotę nie wchodzi już w grę. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ