Grafy

Permutacje. Kombinacje. Wariacje. Rozmieszczanie kul w urnach. Silnie i symbole Newtona. Przeliczanie zbiorów. Funkcje tworzące. Teoria grafów.
Angela09
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 2 sty 2020, o 21:02
Płeć: Kobieta
wiek: 28

Grafy

Post autor: Angela09 »

Witam,

Czy ktoś może pomóc w rozwiązaniu poniższych zadań?

1.Czy w każdym grafie spójnym można wyznaczyć taką drogę by każdej krawędzi przejść dokładnie dwa razy?

2.Jeżeli graf \(\displaystyle{ G}\) jest spójny to pokaż, że z \(\displaystyle{ G}\) można usunąć wierzchołek, tak aby \(\displaystyle{ G}\) wciąż był spójny

3. Graf \(\displaystyle{ K_{m,n}}\) jaki warunek muszą spełniać \(\displaystyle{ m}\) i \(\displaystyle{ n}\), aby graf był Hamiltonowski?

Z góry piękne dzięki!:)
Ostatnio zmieniony 1 lut 2020, o 15:13 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Używaj LaTeXa do wszystkich wyrażeń matematycznych.
FasolkaBernoulliego
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 157
Rejestracja: 23 sty 2020, o 16:16
Płeć: Mężczyzna
wiek: 30
Podziękował: 14 razy
Pomógł: 18 razy

Re: Grafy

Post autor: FasolkaBernoulliego »

Czy są jakieś dodatkowe założenia, np. że zbiór wierzchołków / krawędzi jest skończony?
Angela09
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 2 sty 2020, o 21:02
Płeć: Kobieta
wiek: 28

Re: Grafy

Post autor: Angela09 »

nie, nie ma dodatkowych założeń
FasolkaBernoulliego
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 157
Rejestracja: 23 sty 2020, o 16:16
Płeć: Mężczyzna
wiek: 30
Podziękował: 14 razy
Pomógł: 18 razy

Re: Grafy

Post autor: FasolkaBernoulliego »

Hm, to chyba za dużo nie pomogę. Moje pomysły bazowałyby na tym, że graf spójny można budować dodając wierzchołek (z krawędzią) lub samą krawędź i startując od jednego punktu. Można tak robić na pewno jak jest graf skończony, ale nie wiem, czy to jest prawda w ogólności (nie miałem teorii grafów za dużo na studiach). A co oznacza \(\displaystyle{ K(n,m)}\)?
ODPOWIEDZ