Liczba Możliwych Kombinacji

Permutacje. Kombinacje. Wariacje. Rozmieszczanie kul w urnach. Silnie i symbole Newtona. Przeliczanie zbiorów. Funkcje tworzące. Teoria grafów.
betting
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 7 gru 2017, o 10:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdansk

Liczba Możliwych Kombinacji

Post autor: betting »

Witam

Jaka jest liczba możliwych kombinacji liczb \(\displaystyle{ 1}\) i \(\displaystyle{ 2}\) w ciągu \(\displaystyle{ 5}\) cyfrowym?

Np. \(\displaystyle{ 11122,\ 12122}\) itd.

Istnieje jakaś strona która podałaby mi wszystkie możliwe kombinacje? np. \(\displaystyle{ 1}\) i \(\displaystyle{ 2}\) w ciągu \(\displaystyle{ 8}\) cyfrowym itd.


Z góry dziękuję
Ostatnio zmieniony 7 gru 2017, o 12:15 przez SlotaWoj, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Poprawa wiadomości.
Belf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: 10 lis 2017, o 15:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 113 razy

Liczba Możliwych Kombinacji

Post autor: Belf »

Pytanie bardzo nieprecyzyjne.Po pierwsze to permutacje , a nie kombinacje i to zależy od tego, ile masz cyfr \(\displaystyle{ 1}\) , a ile cyfr \(\displaystyle{ 2}\)

Ogólny wzór jest taki: \(\displaystyle{ \frac{n!}{j!\cdot d!}}\) , gdzie:
\(\displaystyle{ n}\) - ilość wszystkich cyfr ; \(\displaystyle{ j}\) - ilość jedynek ; \(\displaystyle{ d}\) - ilość dwójek.

Np: masz cztery jedynki i jedną dwójkę: \(\displaystyle{ = \frac{5!}{4!\cdot 1!}=5}\)
betting
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 7 gru 2017, o 10:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdansk

Liczba Możliwych Kombinacji

Post autor: betting »

Belf pisze:Pytanie bardzo nieprecyzyjne.Po pierwsze to permutacje , a nie kombinacje i to zależy od tego, ile masz cyfr \(\displaystyle{ 1}\) , a ile cyfr \(\displaystyle{ 2}\)

Ogólny wzór jest taki: \(\displaystyle{ \frac{n!}{j!\cdot d!}}\) , gdzie:
\(\displaystyle{ n}\) - ilość wszystkich cyfr ; \(\displaystyle{ j}\) - ilość jedynek ; \(\displaystyle{ d}\) - ilość dwójek.

Np: masz cztery jedynki i jedną dwójkę: \(\displaystyle{ = \frac{5!}{4!\cdot 1!}=5}\)
Chodzi mi bardzej o jakąs strone co poda mi wszystkie możliwe kombinacje \(\displaystyle{ 11111,\ 11112,\ 11122,\ 11222,\ 12121,\ 22122}\) itd
Ostatnio zmieniony 7 gru 2017, o 12:14 przez SlotaWoj, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości.
Belf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: 10 lis 2017, o 15:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 113 razy

Liczba Możliwych Kombinacji

Post autor: Belf »

Dla ciągu pięciocyfrowego rozpatrujesz w takim razie wszystkie możliwe ilości jedynek i dwójek:

\(\displaystyle{ (11111);\ (11112);\ (11122);\ (11222);\ (12222);\ (22222)}\) ,

stosujesz do każdego przypadku wzór, który podałem i wyniki sumujesz.

\(\displaystyle{ =2\cdot \frac{5!}{5!\cdot 0!}+2\cdot \frac{5!}{4!\cdot 1!}+ 2\cdot \frac{5!}{3!\cdot 2!}}\)
Ostatnio zmieniony 7 gru 2017, o 12:17 przez SlotaWoj, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości.
SlotaWoj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4211
Rejestracja: 25 maja 2012, o 21:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków PL
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 758 razy

Re: Liczba Możliwych Kombinacji

Post autor: SlotaWoj »

Liczba kombinacji cyfr \(\displaystyle{ 1}\) i \(\displaystyle{ 2}\) w ciągu \(\displaystyle{ 5}\)-elementowym będzie taka sama jak liczba kombinacji cyfr \(\displaystyle{ 0}\) i \(\displaystyle{ 1}\) i jest równa \(\displaystyle{ 2^5}\) – liczbie możliwych wartości liczby binarnej \(\displaystyle{ 5}\)-cyfrowej.
betting
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 7 gru 2017, o 10:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdansk

Liczba Możliwych Kombinacji

Post autor: betting »

Czyli w tym przypadku 32 kombinacje

Jest jakas strona która pokaze mi wszytkie ten kombinacje?
(Nie wiem jaką fraze wpisac w google)
ODPOWIEDZ