Ile kombincji 5 z.... program do kombinacji

Permutacje. Kombinacje. Wariacje. Rozmieszczanie kul w urnach. Silnie i symbole Newtona. Przeliczanie zbiorów. Funkcje tworzące. Teoria grafów.
ginkofal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 3 gru 2016, o 10:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Ile kombincji 5 z.... program do kombinacji

Post autor: ginkofal »

Witam nie wiem jak obliczyc ile bedzie kombinacji np \(\displaystyle{ 4}\) mecze i \(\displaystyle{ 5}\) wynikow lub \(\displaystyle{ 5}\) meczy i \(\displaystyle{ 6}\) wynikow ile bedzie mozliwych kombinacji ? Moze ktos podac wzor jak to obliczyc i jak ewentualnie to rozpisac zeby sie nie pomylic pomocy.... pozrawiam
Ostatnio zmieniony 3 gru 2016, o 22:28 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Temat umieszczony w złym dziale.
Awatar użytkownika
kropka+
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4389
Rejestracja: 16 wrz 2010, o 14:54
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 787 razy

Ile kombincji 5 z.... program do kombinacji

Post autor: kropka+ »

Wyniki są różne? Chodzi o wzór, gdy liczba wyników jest dokładnie o jeden większa od liczby meczów?
ginkofal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 3 gru 2016, o 10:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Ile kombincji 5 z.... program do kombinacji

Post autor: ginkofal »

Nie chodzi mi o to, mam 5 zdarzeń (męczy) w każdym meczu możliwy jest jeden z 6 wyników, ile będzie wszystkich kombinacji? 250 czy się mylę?-- 3 gru 2016, o 14:15 --Nie chodzi mi o to, mam 5 zdarzeń (męczy) w każdym meczu możliwy jest jeden z 6 wyników, ile będzie wszystkich kombinacji? 250 czy się mylę?
Awatar użytkownika
kropka+
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4389
Rejestracja: 16 wrz 2010, o 14:54
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 787 razy

Ile kombincji 5 z.... program do kombinacji

Post autor: kropka+ »

Jeśli mecze są rozróżnialne to \(\displaystyle{ 6 ^{5}=7776}\)

Żeby się dobrze rozumieć, np. dla dwóch meczy \(\displaystyle{ \left\{ 1,2\right\}}\) i trzech możliwych w każdym meczu wyników \(\displaystyle{ \left\{ a,b,c\right\}}\) mamy \(\displaystyle{ 3 ^{2}=9}\) możliwości:

\(\displaystyle{ (1a,2a),(1a,2b),(1a,2c), \\
(1b,2a),(1b,2b),(1b,2c), \\
(1c,2a),(1c,2b),(1c,2c)}\)
ginkofal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 3 gru 2016, o 10:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Ile kombincji 5 z.... program do kombinacji

Post autor: ginkofal »

Co to znaczy służę mecze są rozróżnialne??

Tak mam \(\displaystyle{ 5}\) meczów i \(\displaystyle{ 5}\) wyników to mnożę \(\displaystyle{ 5\cdot 5\cdot 5\cdot 5\cdot 5 = 3125}\) tak? A jeżeli jest taka sytuacja ze w 1 meczu jestem pewien że padną dwa wyniki a nie \(\displaystyle{ 5}\) wynikow i podobnie np w 3 meczu to jak to wymnozyc???
Ostatnio zmieniony 3 gru 2016, o 22:29 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Używaj LaTeXa do wszystkich wyrażeń matematycznych.
Awatar użytkownika
kropka+
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4389
Rejestracja: 16 wrz 2010, o 14:54
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 787 razy

Ile kombincji 5 z.... program do kombinacji

Post autor: kropka+ »

Na tym forum piszemy formuły matematyczne w \(\displaystyle{ \LaTeX}\)-u. Przeedytuj posta.
ODPOWIEDZ