Dyskretyzacja funkcji.

Permutacje. Kombinacje. Wariacje. Rozmieszczanie kul w urnach. Silnie i symbole Newtona. Przeliczanie zbiorów. Funkcje tworzące. Teoria grafów.
Chungu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 21 paź 2016, o 20:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 42 razy

Dyskretyzacja funkcji.

Post autor: Chungu »

Witam.
Nie miałem jeszcze przyjemności obcować z matematyką dyskretną (co zmieni się na szczęście za ok miesiąc) i mam za zadanie napisać algorytm(z tym myślę po zrozumieniu sobie poradzę) dyskretyzacji funkcji na przedziale \(\displaystyle{ (a,b)}\)...rozumiem to jako pobór \(\displaystyle{ n}\) artości (tyle ile tam ewentualnie użytkownik by chciał) z pewnym krokiem który umiem niby obliczyć-jest to różnica \(\displaystyle{ b}\) i \(\displaystyle{ a}\) podzielona przez \(\displaystyle{ n}\) no i tutaj trochę nie rozumiem... czy pierwszym punktem "pobranym" z pewnej funkcji \(\displaystyle{ f}\) będzie \(\displaystyle{ f(a+\mbox{krok})}\)? no i potem \(\displaystyle{ f(a+2 \cdot \mbox{krok})}\)??? itd aż do elementu \(\displaystyle{ f(a+n \cdot k)}\)?

Dziękuję za wszystkie życzliwe i pomocne odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony 1 gru 2016, o 13:24 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Brak LaTeX-a. Proszę zapoznaj się z instrukcją: http://matematyka.pl/latex.htm .
ODPOWIEDZ