Układy kart w pokerze

Permutacje. Kombinacje. Wariacje. Rozmieszczanie kul w urnach. Silnie i symbole Newtona. Przeliczanie zbiorów. Funkcje tworzące. Teoria grafów.
Ballazzo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 16 paź 2013, o 19:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kościerzyna
Podziękował: 23 razy

Układy kart w pokerze

Post autor: Ballazzo »

Mam wyszukać liczbę układów kart w pokerze następujących rodzajów: kolor i para.


Liczę to tak kolor:
\(\displaystyle{ 4* {13 \choose 5} = 5148}\) cztery bo na tyle sposobow mogę wybrać kolor i trzynaście nad pięć bo tyle kart mogę wybrać z danego koloru.

para:
\(\displaystyle{ {13 \choose 1} * {4 \choose 2}*{12 \choose 3}*4*4*4 = 1647360}\) trzynaście nad 1 wybeiram figurę, cztery nad dwa z tej figury wybieram na dwa sposoby karty, dwanaście nad 3 dobieram trzy pozostałem karty. Niestety obie w książce są inne
Ukryta treść:    
Ostatnio zmieniony 23 sie 2015, o 19:56 przez Ballazzo, łącznie zmieniany 1 raz.
Dilectus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2662
Rejestracja: 1 gru 2012, o 00:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 369 razy

Układy kart w pokerze

Post autor: Dilectus »

Przede wszystkim powiedz, ile kart jest w talii do gry w pokera. I powiedz, po iile kart mają w ręku gracze; Nie każdy uczestnik Forum zna tę przepiękną grę. Ja, na przykład nie mam o niej pojęcia.
Ballazzo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 16 paź 2013, o 19:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kościerzyna
Podziękował: 23 razy

Układy kart w pokerze

Post autor: Ballazzo »

Kart jest 52, po 4 kolory, jest też 13 figur(2,3,4,5,6,7,8,9,10,J,D,K,A), a układ kart to pięć kart

Kod: Zaznacz cały

https://www.pokerstars.eu/pl/poker/games/rules/hand-rankings/
Awatar użytkownika
NogaWeza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1481
Rejestracja: 22 lis 2012, o 22:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 147 razy
Pomógł: 300 razy

Układy kart w pokerze

Post autor: NogaWeza »

Nie słyszałem o takim układzie kart w pokerze jak czwórka. Według tego co liczysz to chodzi Ci o kolor.
Poza tym może przypomnij sobie jak liczy się wartość symbolu Newtona, albo sprawdź rachunki bo \(\displaystyle{ {13 \choose 1} \cdot {4 \choose 2} \cdot {12 \choose 3}\cdot4\cdot4\cdot4 \neq 1647360}\)
Ballazzo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 16 paź 2013, o 19:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kościerzyna
Podziękował: 23 razy

Układy kart w pokerze

Post autor: Ballazzo »

Tak chodziło mi o kolor nie wiem skąd wziąłem tę czwórkę(edytowałem), i też miałem błąd w rachunkach dzięki za pomoc.
ODPOWIEDZ