graf losowy i graf nieskonczony

Permutacje. Kombinacje. Wariacje. Rozmieszczanie kul w urnach. Silnie i symbole Newtona. Przeliczanie zbiorów. Funkcje tworzące. Teoria grafów.
Nesquik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: 23 lut 2012, o 13:54
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 25 razy

graf losowy i graf nieskonczony

Post autor: Nesquik »

Wie ktos, jak sie koloruje graf losowy badz nieskonczony?
Awatar użytkownika
Zordon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4977
Rejestracja: 12 lut 2008, o 21:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 75 razy
Pomógł: 910 razy

graf losowy i graf nieskonczony

Post autor: Zordon »

Pytanie jest niejasne.
Nesquik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: 23 lut 2012, o 13:54
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 25 razy

graf losowy i graf nieskonczony

Post autor: Nesquik »

Poszukuje w internecie materialow dotyczacych kolorowania grafow nieskonczonych i losowych.
1) Mniej wiecej wiem jak sie konstruuje graf losowy i np. moge miec taki przyklad jak ten tutaj

Natomiast jest to dla mnie na tyle nowy temat, ze nie bardzo wiem, czy moge kolorowac wierzcholki tak jak to robie dla zwyklych grafow, czy moze wazniejsza role pelni tu liczba wyboru(distinguishing number), która juz nie ma bardzo rozumiem, ale czesto sie pojawia w literaturze przy tych dzialach

2) To samo dla grafow nieskonczonych, np mam nieskonczona siezke, moze ona miec dwa kolory, a co np z liczba wyboru?

Jakbys mi mogl na jakims konkretnym przykladzie pokazac tez jak ta liczba wyboru dziala, bo zdefinicji wiem tylko, ze jest to najmniejsza liczba k, taka ze kolorowanie zachowuje tylko trywialny automorfizm-- 10 mar 2015, o 13:36 --Nikt, nic nawet z tej liczby wyboru?
ODPOWIEDZ