Teoria grafów - drzewa

Permutacje. Kombinacje. Wariacje. Rozmieszczanie kul w urnach. Silnie i symbole Newtona. Przeliczanie zbiorów. Funkcje tworzące. Teoria grafów.
Awatar użytkownika
Arecki123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 15 lis 2012, o 13:59
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 3 razy

Teoria grafów - drzewa

Post autor: Arecki123 »

Wypisać wszystkie nieizomorficzne drzewa sześciowierzchołkowe, a następnie dla każdego takiego drzewa policzyć, ile jest drzew o zbiorze wierzchołków [6], które są z nim izomorficzne.

Byłbym wdzięczny, jakby ktoś mógł mi wyjaśnić jaki jest algorytm rozwiązywania tego typu zadań. Znacie może jakieś dobre książki, zbiory zadań (najlepiej z rozwiązaniami) z teorii grafów?? Jeśli znacie jakieś angielskie to też byłoby ok. Nie mam pojęcia z czego mogę się tego nauczyć...
lemoid
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 24 maja 2012, o 23:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 30 razy

Teoria grafów - drzewa

Post autor: lemoid »

Gdy pozna się materiał to algorytm jest podobny jak od podstawówki: zrozumieć treść, zapisać dane i rozwiązać. Tutaj trzeba zacząć od podstaw, czym jest drzewo nieizomorficzne, czym jest izomorfizm drzew.

Wprowadzenie do teorii grafów, Wilson. Poza tym na ważniaku jest całkiem nieźle wyłożona teoria. Właściwie już wpisanie frazy 'teoria grafów' albo odpowiednio w języku angielskim wyrzuca całą masę wyników.
ODPOWIEDZ