Zmienna losowa.

Permutacje. Kombinacje. Wariacje. Rozmieszczanie kul w urnach. Silnie i symbole Newtona. Przeliczanie zbiorów. Funkcje tworzące. Teoria grafów.
szymonxxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 25 lut 2014, o 16:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5 razy

Zmienna losowa.

Post autor: szymonxxxx »

Z góry przepraszam jeżeli zadanie jest w złym dziale, ale nie mam pojęcia z jakiej dziedziny matematyki jest ta zadanie.

Rozkład zmiennej losowej jest opisany za pomocą funkcji gęstości:
\(\displaystyle{ \begin{cases} 0\mbox{ dla } x\in\RR^- \\ e^{-x}\mbox{ dla }x\in\RR^+_0 \end{cases}}\)

Wyznacz wartość oczekiwaną tej zmiennej losowej
Ostatnio zmieniony 7 mar 2014, o 20:18 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Niepoprawnie napisany kod LaTeX-a.
miodzio1988

Zmienna losowa.

Post autor: miodzio1988 »

Wzór na wartość oczekiwaną mamy jaki?
szymonxxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 25 lut 2014, o 16:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5 razy

Zmienna losowa.

Post autor: szymonxxxx »

Gdybym wiedział takie rzeczy to bym tu nie pisał, mój ćwiczeniowiec na uczelni jest naprawdę słaby, więc za dużo mnie nie nauczył.
miodzio1988

Zmienna losowa.

Post autor: miodzio1988 »

ojej, biedny. A internet masz? To z łaski swojej poszukaj odpowiedzi na moje pytanie
szymonxxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 25 lut 2014, o 16:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5 razy

Zmienna losowa.

Post autor: szymonxxxx »

To po co w ogóle ta strona istnieje, skoro w 70% tematów odsyłacie do internetu o.O
miodzio1988

Zmienna losowa.

Post autor: miodzio1988 »

Zebys miał zagadkę. Nie chce Ci się w google wpisać wartość oczekiwana to nam ma się chcieć Tobie pomagać? To pomyliły Ci się stronki, rzeczywiście
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34244
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Zmienna losowa.

Post autor: Jan Kraszewski »

miodzio1988 pisze:Nie chce Ci się w google wpisać wartość oczekiwana to nam ma się chcieć Tobie pomagać?
A co tam

miodziowi1988 chodzi o to, że wyjaśniać możemy ewentualne problemy z zastosowaniem znanego, a w każdym razie łatwego do znalezienia wzoru, ale lubimy widzieć, że pytającemu zależy przynajmniej na tyle, by znaleźć sobie wzór.

JK
ODPOWIEDZ