Udowodnij, że w grupie...

Permutacje. Kombinacje. Wariacje. Rozmieszczanie kul w urnach. Silnie i symbole Newtona. Przeliczanie zbiorów. Funkcje tworzące. Teoria grafów.
Domin0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 19 paź 2013, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: WW
Podziękował: 3 razy

Udowodnij, że w grupie...

Post autor: Domin0 »

Udowodnij, że w grupie 2012 osób przynajmniej 2 osoby mają taką samą liczbę znajomych(osoba A zna osobę B wtedy i tylko wtedy, gdy osoba B zna osobę A).

Mógłby ktoś pomóc jak to zapisać? Po chwili zastanowienia łatwo dojść do takiego wniosku, ale nie wiem ja to zapisać.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9833
Rejestracja: 18 gru 2007, o 03:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 90 razy
Pomógł: 2632 razy

Udowodnij, że w grupie...

Post autor: »

Domin0 pisze:Po chwili zastanowienia łatwo dojść do takiego wniosku, ale nie wiem ja to zapisać.
Zapisz słownie w jaki sposób dochodzisz do takiego wniosku.

Q.
Domin0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 19 paź 2013, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: WW
Podziękował: 3 razy

Udowodnij, że w grupie...

Post autor: Domin0 »

Źle się wyraziłem. Chodziło mi o to, że rozpisałem sobie takie zadanie dla niskiej liczby osób(konkretnie dla 4, potem dla 6 osób) i tak mi wyszło. Dlatego uznałem(nie wiem czy słusznie) że dla innej ilości raczej będzie tak samo, natomiast kompletnie nie mam pojęcia jak to zapisać.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9833
Rejestracja: 18 gru 2007, o 03:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 90 razy
Pomógł: 2632 razy

Udowodnij, że w grupie...

Post autor: »

Domin0 pisze:Chodziło mi o to, że rozpisałem sobie takie zadanie dla niskiej liczby osób(konkretnie dla 4, potem dla 6 osób) i tak mi wyszło.
Spróbuj więc chociaż opisać w jaki sposób "tak ci wyszło" - jeśli rozumowanie było prawidłowe to być może da się uogólnić.

Q.
ODPOWIEDZ