Wariacje, Kombinacje

Permutacje. Kombinacje. Wariacje. Rozmieszczanie kul w urnach. Silnie i symbole Newtona. Przeliczanie zbiorów. Funkcje tworzące. Teoria grafów.
JannosikPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 18:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Wariacje, Kombinacje

Post autor: JannosikPL »

Cześć. Jestem tu nowy. Mam do was pytanie. Kiedy użyć wariacji z powtórzeniami, wariacji bez powtórzeń, kombinacji, prawdopodobieństwa warunkowego i ogólnie wszystkiego, co jest związanego z tematem wariacji, kombinacji i prawdopodobieństwa. Jestem kompletnie ciemny w tym temacie i byłbym bardzo wdzięczny za w miarę proste wytłumaczenie mi tego
miodzio1988

Wariacje, Kombinacje

Post autor: miodzio1988 »

W kazdej ksiazce masz przyklady. Nie ma co się powtarzać tylko trzeba leciec do biblioteki albo zacząć googlowac
JannosikPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 18:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Wariacje, Kombinacje

Post autor: JannosikPL »

No właśnie w książce jest to słabo wytłumaczone. W google już szukałem i żadnego sensownego wytłumaczenia.
miodzio1988

Wariacje, Kombinacje

Post autor: miodzio1988 »

No to jak masz jakieś konkretne pytania do rzeczy napisanych w książce /w necie to pytaj
JannosikPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 18:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Wariacje, Kombinacje

Post autor: JannosikPL »

Napisałem na początku, że chciałbym żeby ktoś mi wytłumaczył kiedy zastosować kombinacje, kiedy wariacje itd. Bo nie rozumiem tego i nie wiem kiedy i w jakich okolicznościach się tego używa.
miodzio1988

Wariacje, Kombinacje

Post autor: miodzio1988 »

Pisałem wczesniej wszystko masz dane w książkach w necie. Nie ma sensu tego powtarzać. Zatem czekamy na konkretne przyklady dla ktorych nie wiesz czemu to się stosuje a czemu cos innego
ODPOWIEDZ