Elementy kombinatoryki

Permutacje. Kombinacje. Wariacje. Rozmieszczanie kul w urnach. Silnie i symbole Newtona. Przeliczanie zbiorów. Funkcje tworzące. Teoria grafów.
darunia20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 15 lut 2012, o 09:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

Elementy kombinatoryki

Post autor: darunia20 »

1.Doświadczenie losowe polega na jednym rzucie trzema jednakowymi symetrycznymi polskimi monetami. Oblicz prawdopodobieństwo zdarzenia, że wypadł co najmniej jeden orzeł.

2.Na parkingu mającym \(\displaystyle{ 15}\) miejsc stoi \(\displaystyle{ 8}\) samochodów srebrnych i \(\displaystyle{ 10}\) opli. Wszystkie miejsca na parkingu są zajęte.Jaka jest najmniejsza liczba srebrnych opli znajdujących się na parkingu?

3.Ze zbioru cyfr \(\displaystyle{ \{1,2,3,...,9\}}\) losujemy ze zwracaniem trzy razy po jednej cyfrze i układamy w kolejności losowania w liczbę dwucyfrową. Oblicz prawdopodobieństwo że w ten sposób ułożymy liczbę parzystą. Wynik przedstaw w postaci ułamka nieskracalnego

Proszę pomóżcie nie mam zielonego pojęcia o co tutaj chodzi!!!
Ostatnio zmieniony 15 lut 2012, o 14:36 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Brak LaTeX-a. Proszę zapoznaj się z instrukcją: http://matematyka.pl/latex.htm .
miodzio1988

Elementy kombinatoryki

Post autor: miodzio1988 »

Ojej.

Pstwo to jest pewien iloraz. Jaki? W mianowniku mamy co?
darunia20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 15 lut 2012, o 09:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

Elementy kombinatoryki

Post autor: darunia20 »

Ja po prostu nie rozumiem tych zadań miałam 12 zadań z tego tematu a nie mogę rozwiązać tych trzech

-- 15 lut 2012, o 12:58 --

to w mianowniku będzie prawdopodobieństwo zdarzenia?
Ostatnio zmieniony 15 lut 2012, o 14:37 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34294
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Elementy kombinatoryki

Post autor: Jan Kraszewski »

Wiesz, co to jest prawdopodobieństwo klasyczne?

I popraw treść zadania 3, bo nie bardzo wiem, jak z trzech cyfr ułożyć liczbę dwucyfrową.

JK
ODPOWIEDZ