Algorytm rozwiązujący problem

Permutacje. Kombinacje. Wariacje. Rozmieszczanie kul w urnach. Silnie i symbole Newtona. Przeliczanie zbiorów. Funkcje tworzące. Teoria grafów.
damianel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 16 lut 2009, o 21:27
Płeć: Kobieta
Pomógł: 1 raz

Algorytm rozwiązujący problem

Post autor: damianel »

Mamy duży zbiór pól \(\displaystyle{ P_1, P_2, P_3, P_4}\), ... Każde pole reprezentuje liczbę całkowitą.

Dla tych pól mamy kontrolki \(\displaystyle{ K_1, K_2}\) (typu \(\displaystyle{ P_1\cdot P_2>0, P_1 + P_8 = 10, P_8 - P_2<0}\)) które muszą być spełnione.

Okazuje się, że część kontrolek jest niespełniona. Wówczas możemy dodawać lub odejmować liczby

całkowite od pól, aby wszystkie kontrolki były spełnione.

Próbuje znaleźć algorytm, który to rozwiąże.

Myślę, że trzeba zacząć od drzewa ułożyć na nim algorytmy i pola i chodzić po nim zmieniając pola i sprawdzać czy nie zaburza to innych algorytmów, ale nie wiem jaki sposób będzie najefektywniejszy.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2011, o 11:11 przez Crizz, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Temat umieszczony w złym dziale. Moim zdaniem bardziej pasuje Matematyka dyskretna lub Informatyka. Proszę nawet proste wyrażenia umieszczać wewnątrz klamer [latex][/latex].
abc666

Algorytm rozwiązujący problem

Post autor: abc666 »

Ale są jakieś ograniczenia dotyczące tych kontrolek? Np. dotyczące ilości różnych pól w wyrażeniu itp. ?
damianel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 16 lut 2009, o 21:27
Płeć: Kobieta
Pomógł: 1 raz

Algorytm rozwiązujący problem

Post autor: damianel »

Nie. Kontrolki to równania i nierówności(ostre, słabe) zawierające pola, działania *, :, +, -
abc666

Algorytm rozwiązujący problem

Post autor: abc666 »

No to ja tylko mogę życzyć powodzenia.

p.s.
Skąd ten problem?
ODPOWIEDZ