4 zadanka

Permutacje. Kombinacje. Wariacje. Rozmieszczanie kul w urnach. Silnie i symbole Newtona. Przeliczanie zbiorów. Funkcje tworzące. Teoria grafów.
Refresh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2006, o 18:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PrGd

4 zadanka

Post autor: Refresh »

Zadanie 1
Średnia klasa w naszej szkole liczy 27 osób. Jakie jest prawdopodobieństwo, że znajdą się tam dwie osoby obchodzące urodziny tego samego dnia? => nieaktualne, zrobiłem


Zadanie 2
Ile najmniej powinno być osób w klasie, aby prawdopodobieństwo, że dwie osoby będą miały urodziny tego samego dnia, było większe niż 0,5. => nieaktualne, zrobiłem


Zadanie 3
Udowodnij następującą cechę podzielności przez 4: liczba jest podzielna przez 4, jeżeli suma cyfr jedności i podwojonej cyfry dziesiątek jest podzielna przez 4.


Zadanie 4
Wykaż, że 3 jest dzielnikiem sumy kwadratów dwóch liczb naturalnych wtedy i tylko wtedy, gdy 3 jest dzielnikiem każdej z tych liczb.



Proszę was bardzo o pomoc w rozwiązaniu tych zadań. Jestem na medycynie i za bardzo nie mam pojęcia od której strony za to się zabrać a potrzebowałbym tego. Gdybyście mogli udzielić koledze pomocy...

PS sorki że w kombinatoryce zamieściłem 2 zadania z dzielników ale nie chciałem zakładać nowego tematu. Jeżeli moder uważa to za błąd to niech to poprawi.

EDIT - dwa już robiłem, ale przy dwóch kolejnych wciąż potrzebowałbym pomocy [/i]
ODPOWIEDZ