Wyjaśnienie 3 przykładów

Permutacje. Kombinacje. Wariacje. Rozmieszczanie kul w urnach. Silnie i symbole Newtona. Przeliczanie zbiorów. Funkcje tworzące. Teoria grafów.
mikrus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 28 lis 2010, o 20:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Wyjaśnienie 3 przykładów

Post autor: mikrus »

Witam wszystkich!
Mam wielka prośbę, a mianowicie. Musze rozwiązać te zadania, tylko nie chce jak to się mówi „zerżnąć od kogoś”, ale chciałbym się nauczyć, wiec jak ktoś by mógł mi podpowiedzieć jak się do tego zabrać, Moza pokazać jakiś przykład, to byłbym bardzo wdzięczy.

1.) Na ile sposobów degustator może wybrać 10 butelek z płynem do spryskiwaczy spośród 3 gatunków: wytrawnego, półsłodkiego i słodkiego, jeśli dostępnych jest, co najmniej 10 butelek każdego gatunku oraz butelki z płynem tego samego gatunku są jednakowe?

2.) Na ile sposobów można rozmieścić 6 turystów w 4 jednakowych ciężarówkach, jeśli w każdej ciężarówce musi się znaleźć, co najmniej jeden turysta oraz
a) turyści są jednakowi,
b) turyści są rozróżnialni?

3.) Wśród 48 studentów jest 10 takich, którzy nie zaliczyli ani Statystyki ani Matematyki Dyskretnej, 15 zaliczyło Statystykę, a 12 zaliczyli I Statystykę i Matematykę Dyskretną. Ilu nie zaliczyło Matematyki Dyskretnej?

Z góry dziękuję wszystkim za Pomoc i Pozdrawiam
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Wyjaśnienie 3 przykładów

Post autor: arek1357 »

Do zadania 2 punkt a) jak turyści mogą być jednakowi czy może chodzi tu o klony???
Każdy człowiek jest rozróżnialny więc ciekawy jestem kto to układał???-- 2 grudnia 2010, 11:22 --do zadania 3 nie zaliczyło MD 13
ODPOWIEDZ