Własności prawdopodobie nstwa, prawdopodobieństwo warunkowe

Permutacje. Kombinacje. Wariacje. Rozmieszczanie kul w urnach. Silnie i symbole Newtona. Przeliczanie zbiorów. Funkcje tworzące. Teoria grafów.
Robson117
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 8 paź 2007, o 17:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z Fermilabu, kurde!
Podziękował: 3 razy

Własności prawdopodobie nstwa, prawdopodobieństwo warunkowe

Post autor: Robson117 »

Witam.
Proszę o pomoc w rozwiązaniu i wytłumaczenie dwóch poniższych zadań. Jedno zrobiłem i chcxiałbym, żeby ktoś potwierdził słuszność rozumowania. Za drugie nie bardzo wiem jak się zabrać i prosiłbym o wytłumaczenie.

1. Rozważamy obwod elektryczny dwoch elemntów \(\displaystyle{ a_{1}, a_{12}}\)polaczonych rownolegle. Zdarzenie \(\displaystyle{ A_{i}}\) oznacza, ze element \(\displaystyle{ a{i}}\) jest sprawny przynajmniej przez czas t. Obliczyc prawdopodobienstwo, ze uklad przewodzi prad co najmniej przez czas t, zakladajac, ze:
\(\displaystyle{ P(A_{1})=P(A_{2})=p}\)
\(\displaystyle{ P(A_{1}A_{2}) = p^{2}}\)

Wykombinowalem, ze szukane prawdopodobienstwo bedzie suma tych zbiorow, a wiesz licze \(\displaystyle{ P(A_{1} \cup A_{2})}\) i wychodzi \(\displaystyle{ 2p- p^{2}}\)


2. Ze zbioru cefr \(\displaystyle{ {1,2,3,4,5,6,7,8,9}}\) losujemy ze zwrotem k elementow, ktore tworza liczbe L. Obliczyc prawdopodobienstwo, ze wszyskie cyfry liczby L sa rozne.

Prosze o pomoc.


EDIT : PROBEM ROZWIAZANY. PIERWSZE ZADANIE ROZWIAZALEM POPRAWNIE, DRUGIE WIEM JAK ZROBIC. TEMAT DO ZAMKNIECIA.
ODPOWIEDZ