Ilość kombinacji wzoru

Permutacje. Kombinacje. Wariacje. Rozmieszczanie kul w urnach. Silnie i symbole Newtona. Przeliczanie zbiorów. Funkcje tworzące. Teoria grafów.
lokololo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Ilość kombinacji wzoru

Post autor: lokololo »

Witam!
Potrzebuję szybkiej odpowiedzi i co najważniejsze poprawnej. Ile może być kombinacji ustawień na poniższym obrazku?
?
Dodam, że chodzi o blokadę ekranu w telefonie komórkowym przesuwamy palec po ekranie zaczynając od każdej części tworząc wzór. Zasada działania opisana jest w tym filmiku
Proszę o pomoc!
Awatar użytkownika
Konikov
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 497
Rejestracja: 13 mar 2008, o 18:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z całki tego świata
Podziękował: 66 razy
Pomógł: 44 razy

Ilość kombinacji wzoru

Post autor: Konikov »

Zmartwię Cię, mam androida (na którym nie można polegać...) i można zaznaczać nawet niekolejne (tak, że opuszkiem palca pomijasz sąsiednie). Czyli można zaznaczyć w lewym górnym rogu, a następny w prawym dolnym. Sam takie hasło miałem, ale przy większym smsowaniu ciągłe odblokowywanie zrobiło się denerwujące ;]

Zatem możliwości jest:
\(\displaystyle{ 9^{\underline{3}} = 9 \cdot 8 \cdot 7 = 504}\)
(po wybraniu pierwszego możesz wybrać dowolne inne, a następnie dowolne z dotychczas niewybranych).

Good luck & have fun cracking
lokololo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Ilość kombinacji wzoru

Post autor: lokololo »

Dzięki za odpowiedź tak wiem, że różnie z tym wzorem bywa i nie zawsze jest on skuteczny. Myślałem, że kombinacji będzie więcej, sporo więcej ale jak tylko 504 to nie jest źle o ile jest to dobra odpowiedź
Awatar użytkownika
Konikov
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 497
Rejestracja: 13 mar 2008, o 18:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z całki tego świata
Podziękował: 66 razy
Pomógł: 44 razy

Ilość kombinacji wzoru

Post autor: Konikov »

Zaraz, moment ;D Zapomniałem, że hasła mogą mieć różną długość ;] Policzyłem dla trzech, a minimalna to 4 (max. 9). Więc jedziemy:

\(\displaystyle{ \sum_{i=4}^{9} 9^{\underline{i}} = 9 \cdot 8 \cdot 7 \cdot 6 \left( \sum_{i=0}^{4} 5^{\underline{i}} \right) = 9^{\underline{4}}(1 + 5 + 5\cdot4 + 5\cdot4\cdot3 + 5\cdot4\cdot3\cdot2 + 5\cdot4\cdot3\cdot2\cdot1) =\\\\=3024(1 + 5 + 20 + 60 + 120 + 120)}\)

lokololo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Ilość kombinacji wzoru

Post autor: lokololo »

No właśnie teraz się zgadza wzorek można wprowadzić na kilka sposobów po skosie w pionie poziomie itd. Biorąc pod uwagę, że po 5 błędnych wprowadzeniach następuje 30sekundowa przerwa to mniej więcej na minutę sprawdziłbym jakieś 15 kombinacji. Sprawdzenie całości zajęłoby jakieś 3,5h
Awatar użytkownika
Konikov
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 497
Rejestracja: 13 mar 2008, o 18:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z całki tego świata
Podziękował: 66 razy
Pomógł: 44 razy

Ilość kombinacji wzoru

Post autor: Konikov »

No nie bardzo ;D

\(\displaystyle{ 3024(1 + 5 + 20 + 60 + 120 + 120) = 985824}\)

\(\displaystyle{ \frac{985824}{60 \cdot 15} \approx 1095.36h}\)

Troszkę więcej ;]
lokololo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Ilość kombinacji wzoru

Post autor: lokololo »

A no tak zapomniałem o tym, no to wszystkie metody zawiodły, telefon wyląduje w serwisie
ODPOWIEDZ