Liczba możliwych par

Permutacje. Kombinacje. Wariacje. Rozmieszczanie kul w urnach. Silnie i symbole Newtona. Przeliczanie zbiorów. Funkcje tworzące. Teoria grafów.
Tigro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 8 wrz 2008, o 15:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 3 razy

Liczba możliwych par

Post autor: Tigro »

Mam ileśtam (no, powiedzmy, że i, które jest parzyste) liczb od 1 do i i chciałbym wiedzieć, ile jest możliwych ustawień ich w pary. Chodzi mi np. o to, że i=4, a ja chciałbym sprawdzić, ile jest możliwości ustawienia tych czterech liczb w pary. Oczywiście w tak prostym przypadku nie są potrzebne żadne wzory, bo wiadomo, że możemy mieć ((1,2)^(3,4)) lub ((1,3)^(2,3)) lub ((1,4)^(2,3)), czyli 3 możliwe "zestawy" par, ale kiedy chciałbym coś takiego dla 9000 liczb to robi się problem. Przypuszczam, że jest na to jakiś wzór, ale nie mogłem nic takiego znaleźć.. Mógłby ktoś pomóc?
Awatar użytkownika
scyth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6392
Rejestracja: 23 lip 2007, o 15:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1087 razy

Liczba możliwych par

Post autor: scyth »

(ciach)
mkb
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 244
Rejestracja: 5 paź 2009, o 16:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 47 razy

Liczba możliwych par

Post autor: mkb »

(ciach)
Tigro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 8 wrz 2008, o 15:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 3 razy

Liczba możliwych par

Post autor: Tigro »

(ciach)
ordyh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: 6 paź 2009, o 18:04
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 66 razy

Liczba możliwych par

Post autor: ordyh »

Kod: Zaznacz cały

http://informatyka.wroc.pl/node/729
?!
do 4 sierpnia godz. 18 trwa ta runda...
Tigro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 8 wrz 2008, o 15:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 3 razy

Liczba możliwych par

Post autor: Tigro »

Ordyh - no i co w zwziazku z tym? Regulamin w zadnym punkcie nie zabrania korzystania z pomocy dostepnej w Internecie, a wrecz przeciwnie - jako ze to konkurs internetowy, oczywistym jest, ze wielu pomocy mozna szukac w Necie
(ciach)
Nie wiem czym rozni sie dla Ciebie okreslenie, co jest Ci potrzebne do rozwiazania i zapytanie o cos takiego (NIE o rozwiazanie zadania, ktorym jest kod zrodlowy!), a znalezienie odpowiedzi na swoje pytanie gdziestam na Necie bez pytania (jesli gdzies ono jest) i dlaczego ten pierwszy przypadek jest Twoim zdaniem w jakimkolwiek stopniu gorszy. Temat ten nie lamie regulaminu.
ordyh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: 6 paź 2009, o 18:04
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 66 razy

Liczba możliwych par

Post autor: ordyh »

Ok, zwracam honor, jednak mam swoje zdanie na ten temat, w tym zadaniu kluczowy jest ten wzór, każdy głupi go potem może zakodzić. Mówisz że wielu pomocy można szukać w necie, oczywiście, ale myślę, że jest różnica pomiędzy pytaniem o rozwiązanie danego zadania, a szukaniem jakichś metod, ogólniejszych algorytmów.
Rób co chcesz, kieruj się własnymi poglądami na ten temat, mnie osobiście by gryzło jakbym nie umiał zrobić zadania, pytałbym o gotowca na forum i inni którzy sami pracowali nad tym zadaniem dostali tyle samo punktów co ja Nie było tematu, powodzenia w HotSpocie
Tigro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 8 wrz 2008, o 15:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 3 razy

Liczba możliwych par

Post autor: Tigro »

ordyh pisze:Mówisz że wielu pomocy można szukać w necie, oczywiście, ale myślę, że jest różnica pomiędzy pytaniem o rozwiązanie danego zadania, a szukaniem jakichś metod, ogólniejszych algorytmów.
OK, ale jeśli po wpisaniu w gógla "liczba możliwych par" wzór wychodziłby jako pierwszy wynik to pewnie nie miałbyś z tym żadnych problemów, więc nie wiem czym różni się to od tego, że ja o to zapytam No ale wiadomo, każdy ma swoje zdanie
ordyh pisze:Nie było tematu, powodzenia w HotSpocie
Dziękuję i nawzajem, chociaż z racji braku czasu nie wiem nawet czy znajdę chwilę, żeby zakodzić pierwszy etap, nie wspominając o drugim

OK, EOT, przepraszam za oderwanie od tematu
Awatar użytkownika
scyth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6392
Rejestracja: 23 lip 2007, o 15:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1087 razy

Liczba możliwych par

Post autor: scyth »

Ban - regulamin serwisu matematyka.pl zabrania zamieszczania zadań z trwających konkursów.
PMichalak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 125
Rejestracja: 29 paź 2009, o 20:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kalisz
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 16 razy

Liczba możliwych par

Post autor: PMichalak »

A ja życzę niepowodzenia.
W regulaminie jasno stoi:
Samodzielne rozwiązania zadań zawodnicy przesyłają przez internet za pośrednictwem witryny internetowej zawodów.
ODPOWIEDZ