Droga eulera

Permutacje. Kombinacje. Wariacje. Rozmieszczanie kul w urnach. Silnie i symbole Newtona. Przeliczanie zbiorów. Funkcje tworzące. Teoria grafów.
Siwy033
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 21 cze 2010, o 19:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: WWWWW
Podziękował: 2 razy

Droga eulera

Post autor: Siwy033 »

Witam, otóż mam mały problem z zadaniem domowym i chcialbym jezeli ktos ma chec i moglby pomoc to prosze o to :)

Rysunek niżej to plan budynku. czy mozna obejsc caly dom i przez kazde drzwi przejsc dokladnie raz? uzasadnij. Czy zmieni sie ona kiedy prowadzace na zewnatrz drzwi z obu frontowych pokoi zostana zamkniete? jezeli istnieje droga eulera to znajdz ja wykorzystujac algorytm fleury'ego.


miodzio1988

Droga eulera

Post autor: miodzio1988 »

Teoria grafów zatem potrzebujemy czego ? (na g ...) Narysuj sobie na tym rysunku wierzchołki oraz krawędzie danego grafu. No i skorzystaj z pierwszego twierdzenia, które poznałeś na wykładzie. Kiedy możemy w grafie znaleźć cykl drogę Eulera ?
Siwy033
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 21 cze 2010, o 19:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: WWWWW
Podziękował: 2 razy

Droga eulera

Post autor: Siwy033 »

kąty mają stopnie tak?
jezeli wszystkie katy sa stopnia nieparzystego to nie istnieje cykl eulera, natomiast droga eulera istnieje jezeli mamy 2 katy stopnia nieparzytego i reszte parzyste. Tak ?
miodzio1988

Droga eulera

Post autor: miodzio1988 »

katy? Chyba wierzcholki....
Siwy033
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 21 cze 2010, o 19:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: WWWWW
Podziękował: 2 razy

Droga eulera

Post autor: Siwy033 »

Z tego co mam w zeszycie to mam zapisane: kąty, widac profesor sie pomylil, sam tak mowil.

Z tego co rozpatruje towszystkie wierzcholki beda nieparzyste czyli nie istnieje droga eulera.

Mozesz mi podac wiecej informacji do zrobienia tego zadania ?-- 24 cze 2010, o 22:15 --Bump!
Odświeżam
ODPOWIEDZ