Grafy - Drzewo

Permutacje. Kombinacje. Wariacje. Rozmieszczanie kul w urnach. Silnie i symbole Newtona. Przeliczanie zbiorów. Funkcje tworzące. Teoria grafów.
michalsrodek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 6 wrz 2009, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Grafy - Drzewo

Post autor: michalsrodek »

Na kolokwium z matematyki dyskretnej miałem takie zadanie:

Znajdz T(L) gdzie L = { 1; 3; 2; 2.5; 2.5; 1; 4; 2; 1; }

Czy ktoś domyśla się o co może chodzić? Podejrzewam, że to coś związane z grafami i rysowaniem drzewa ale reki nie dam sobie uciąć...
miodzio1988

Grafy - Drzewo

Post autor: miodzio1988 »

Co oznacza symbol \(\displaystyle{ T(L)}\) ? Bo co wykladowce to inne oznaczenia. Mam nadzieję, że CHOCIAŻ to wiesz. Bo bez tego adania nie ruszymy
Awatar użytkownika
Inkwizytor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4105
Rejestracja: 16 maja 2009, o 15:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 428 razy

Grafy - Drzewo

Post autor: Inkwizytor »

Na mój gust to jest chyba Kod Prufera, ale czy tam na pewno są "połówki" czy to raczej 5 powinno być.
michalsrodek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 6 wrz 2009, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Grafy - Drzewo

Post autor: michalsrodek »

a) Nie mam pojęcia co oznacza T(L) (tak to jest jak się na wykłady nie chodzi :])
b) Połówki są na pewno bo mam zeskanowaną kartkę ;]
miodzio1988

Grafy - Drzewo

Post autor: miodzio1988 »

a) To bez definicji nic nie zrobimy. Trzeba bylo na wyklad chodzic.
b) Zostawiam Cie Inkwizycji w takim razie. Ja bez definicji (pewnej ) nic wolę nie robic.
Awatar użytkownika
Inkwizytor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4105
Rejestracja: 16 maja 2009, o 15:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 428 razy

Grafy - Drzewo

Post autor: Inkwizytor »

W grafach "połówki" mogą tylko wystąpić przy wagach krawędzi, więc jest to zbiór krawędzi, Załóżmy że szukamy drzewa T(L) ale potrzebne sa jakieś założenia dotyczące budowy, kształtu, grafu czy też zasad łączenia wierzchołków.
Proponuję zwrócić się do właściciela zeskanowanej kartki z prośbą o małe uzupełnienie.

Zeskanowana kartka to nie dowód, zwłaszcza jeśli się samemu nie było na zajęciach, bo ktoś (właściciel kartki) mógł źle przepisać

Gdyby jednak okazało się że to są "piątki" a nie "połówki" to sprawdź sobie algorytm rysowania drzewa na podstawie kodu Prufera (u "umlałt")
michalsrodek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 6 wrz 2009, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Grafy - Drzewo

Post autor: michalsrodek »

Ok, dzięki za informacje .Sprawdzę ten kod Prufera. Kartka jest wydrukowana więc kolega nic nie przepisywał. To jest zadanie z kolokwium i brzmi ono identycznie jak przepisałem więc żadnych dodatkowych informacji nie ma.-- 9 wrz 2009, o 00:00 --Znalazłem . Jednak nie chodziło o drzewo a o kody optymalne Huffmana.

Tak czy inaczej dzięki za pomoc .
ODPOWIEDZ