graf Petersena i Hamiltonowski

Permutacje. Kombinacje. Wariacje. Rozmieszczanie kul w urnach. Silnie i symbole Newtona. Przeliczanie zbiorów. Funkcje tworzące. Teoria grafów.
Jarqu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 4 cze 2009, o 13:24
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz

graf Petersena i Hamiltonowski

Post autor: Jarqu »

Jak udowodnić że graf Petersena nie jest grafem Hamiltonowskim???
miodzio1988

graf Petersena i Hamiltonowski

Post autor: miodzio1988 »

Jarqu pisze:Jak udowodnić że graf Petersena nie jest grafem Hamiltonowskim???
Na pałę!! Niestety. Musisz sprawdzić kilka przypadków i skorzystać z symetrii grafu Petersena. Lepszego sposobu nie ma
abc666

graf Petersena i Hamiltonowski

Post autor: abc666 »

Znalezione na wazniaku, ... en_ham.swf coś tam na wiki piszę, że jak jest tylko ścieżka a nie ma cyklu to jest półhamiltonowski ale ja tam jeszcze nie wiem.
miodzio1988

graf Petersena i Hamiltonowski

Post autor: miodzio1988 »

abc666 pisze:Znalezione na wazniaku, ... en_ham.swf coś tam na wiki piszę, że jak jest tylko ścieżka a nie ma cyklu to jest półhamiltonowski ale ja tam jeszcze nie wiem.
W linku jest inny graf Petersena. Nie ten "klasyczny"
abc666

graf Petersena i Hamiltonowski

Post autor: abc666 »

Aha, to przepraszam :-p
miodzio1988

graf Petersena i Hamiltonowski

Post autor: miodzio1988 »

abc666 pisze:Aha, to przepraszam :-p
Na przyszłość: graf Hamiltonowski to jest taki graf, który ma CYKL Hamiltona, a nie drogę Hamiltona . A ten graf, który pokazałeś jest izomorficzny z grafem Petersena Przyda Ci się ta wiedza
abc666

graf Petersena i Hamiltonowski

Post autor: abc666 »

Spoko, skończę Krysickiego to sobie coś do dyskretnej kupie bo mnie to ciekawi. Polecił byś coś? Napisz najlepiej na pw żeby już offtopu nie robić
Sage!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 7 wrz 2006, o 01:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Milanówek
Pomógł: 2 razy

graf Petersena i Hamiltonowski

Post autor: Sage! »

Dowód na pałę mnie nie za bardzo satysfakcjonuje. Na szczęście na Art of Problem Solving znaleźli eleganckie rozwiązanie. ... 416866f930
miodzio1988

graf Petersena i Hamiltonowski

Post autor: miodzio1988 »

Sage! pisze:Dowód na pałę mnie nie za bardzo satysfakcjonuje. Na szczęście na Art of Problem Solving znaleźli eleganckie rozwiązanie. ... 416866f930
Dowód na pałę tylko ujęty ładnymi słowami
ODPOWIEDZ