Robienie wykresów obliczanie prawdopodobieństwa ...

Permutacje. Kombinacje. Wariacje. Rozmieszczanie kul w urnach. Silnie i symbole Newtona. Przeliczanie zbiorów. Funkcje tworzące. Teoria grafów.
Sean
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 22 wrz 2008, o 20:40
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 2 razy

Robienie wykresów obliczanie prawdopodobieństwa ...

Post autor: Sean »

Witam

Ostatnio nie było mnie na 3 lekcjach, gdyż byłem chory i mam małe zaległości. Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu 3 zadań.

1. Egzamin na prawo jazdy składa się z 2 części : pisemnej i praktycznej. W pewnym mieście egzaminu pisemnego nie zdało 25% spośród osób zdających na prawo jazdy. Pozostałych dopuszczono do egzaminu praktycznego i z tej liczby tylko 30% zdało egzamin za 1 razem.Sporządzając odpowiednie drzewko ilustrujące przebieg doświadczenia, oblicz prawdopodobieństwo zdarzenia, że zdający egzamin na prawo jazdy mieszkaniec tego miasta zda egzamin pisemny i zda egzamin praktyczny za pierwszym razem.

2. W urnie jest 10 losów, wśród których jeden daje wygraną, dwa uprawniają do bezpłatnego wyciągnięcia następnego losu, a reszta to losy puste. Kupujemy 1 los i maksymalnie wykorzystujemy swoje uprawnienia. Oblicz prawdopodobieństwo wyciągnięcia losu z wygraną

3. Na sprawdzianie z matematyki w formie testu wyboru zadano 3 pytania. Na każde z nich było 5 możliwych odpowiedzi, z których tylko 1 była poprawna. Robert nie był pewny odpowiedzi na żadne z 3 pytań więc zgadywał.
Sporządź odpowiednie drzewo i oblicz prawdopodobieństwo :
- zdarzenia A, że zakreślił poprawną odpowiedz na każde z 3 pytań
- zdarzenia B, że odpowiedział na co najmniej na 1 pytanie poprawnie
- zdarzeniu C, że odpowiedział na 2 pytania poprawnie.
ODPOWIEDZ