okręgi, parametry, odległości - 4 zadania

Obiekty i przekształcenia geometryczne, opisane za pomocą układu (nie zawsze prostokątnego) współrzędnych.
ptaq7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2008, o 18:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dębica

okręgi, parametry, odległości - 4 zadania

Post autor: ptaq7 »

Witam!
Dostałem dzisiaj od kolegi 4 zadania. Założył się ze mną, że nie rozwiążę ich do jutra. O 8.00 Idę do szkoły, więc po 7 temat jest do zamknięcia.
Proszę o szybką pomoc. Dla was to pewnie trywialne, ale ja nie jestem za dobry z matematyki, a po za tym jestem w 2 klasie gimnazjum, a kolega dał zadania ze zbioru do 3 liceum z zakresem rozszerzonym(dokładnie zbiór zadań Henryka Pawłowskiego dla klas 3 ponadstandardowa linia 1.
Bardzo ważne jest dla mnie nie tylko rozwiązanie zadań, ale również wytłumaczenie, bo co mi z tego, że bezmyślnie przepiszę wyniki. Proszę wszystko objaśniać.

zad. 1.32 str 54
Oblicz stosunek sinusów kątów trójkąta o wierzchołkach w punktach:
A= (0;1) B=(2;3) C=(6;0)

Zad 1.33
Znajdź środek i promień okręgu opisanego na trójkącie o wierzchołkach w punktach A,B,C, jeśli:
a) A=(1;2), B=(4,1), C=(3,-4); b) A=(1;1), B=(7;4), C=(1;4) (b sam rozwiążę, bo wystarczy zmienić odpowiednie liczby).

zad 1.34
Dla jakich wartości parametru a punkt A=(a;1) jest odległy od punktu B=(5;4) o 5?

zad 1.35

Dla jakich wartości parametru b punkt B=(2;b) jest odległy od punktu A=(-2;1) o nie więcej niż \(\displaystyle{ 4 \sqrt{5}}\) (nie ogarniam tego latexa i przepraszam za pisanie słowne)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Poprawiłem temat.
Następnym razem zapisz go zgodnie z regulaminem.
Szemek
Ostatnio zmieniony 18 mar 2008, o 19:17 przez ptaq7, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ