równosc wektorów na plaszczyznie?

Obiekty i przekształcenia geometryczne, opisane za pomocą układu (nie zawsze prostokątnego) współrzędnych.
Ewcia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 15 wrz 2004, o 20:37
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował: 10 razy

równosc wektorów na plaszczyznie?

Post autor: Ewcia »

kiedy moge korzystac z tego ze dwa wektory są sobie rowne ??wiem ze muszą miec te same wspolrzedne ,ale to chyba malo, bo chcialam przyrownac dwa boki w trojkącie rownoramiennym ,(ramiona) i wiem ze dlugosci sa takie same ,ale czemu nie zgadzają sie wymiary wsporzednych? w innym zadaniu znowu,jak mam 2 wektory na jednej prostej moge skorzystac z tego ze one są rowne i stąd wyliczyc jedną z wspolrzednych punktu ( tj takie zadanie napisac rownanie okregu symetrycznego do okregu (x-6)^2 + y^2 = 4 wzgledem prostej l:y=2x, no i mamy ..... S'(srodek okregu symetryczny do punktu S (naszego okregu)wzgledem prostej.korzystamy to z tego ,ze S'M =MS jako wektory tzn ich wsporzedne są sobie rowne gdzie M jest rzutem prostokatnym punktu S na prostą l, wiec M ,S' i Mlezą na jednej prostej ,pytanie moje brzmi kiedy moge zauwazyc i skorzystac z tego ze dwa wektory są sobie rowne , bo w trojkacie rownoramiennym nie moglam przyrownac wsporzednych ramion ( tzn . wspolrzednych tych wektorow(ramion)).Prosze o odpowiedz ,pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
olazola
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 811
Rejestracja: 21 paź 2004, o 13:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Sopot
Pomógł: 36 razy

równosc wektorów na plaszczyznie?

Post autor: olazola »

Wektry są równe wdety, gdy mają taką samą długość ten sam zwrot i kierunek, czyli krótko mówiąc nie uwzględniałaś faktu, że muszą być równoległe. W trójkącie chociaż mają taką samą długość to nie są do siebie równoległe, więc nie są równe.
ODPOWIEDZ