Kilka zadań

Obiekty i przekształcenia geometryczne, opisane za pomocą układu (nie zawsze prostokątnego) współrzędnych.
Piotr246
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 24 lis 2014, o 22:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 8 razy

Kilka zadań

Post autor: Piotr246 »

Witam! Niestety nie posiadam dokładnych danych, ale nie o same obliczenia mi chodzi, co bardziej o metodę rozwiązywania, więc jeśli ktoś mógłby mi pomóc to byłbym wdzięczny

1. Mam podany pęk płaszczyzny oraz prostą i jak mam sprawdzić czy w pęku jest jakaś płaszczyzna prostopadła/równoległa do tej prostej?
2. Jak obliczyć odległość między dwoma prostymi? Znam metodę obliczania odległości między płaszczyznami zawierającymi te proste, ale na ćwiczeniach mieliśmy coś co wymagało wyznaczenia płaszczyzny prostopadłej do obydwu prostych, i coś się z tym robiło, ale jest to bardzo mętnie wyjaśnione, niestety pani doktor raczej preferuje rozwiązywanie zadań sposobami które sama podała.
3. Mając podany wzór na krzywą jak na jego podstawie można stwierdzić czy to parabola? Hiperbola i elipsa najczęściej wychodzi, ale czy sam surowy nieprzekształcony wzór na krzywą zdradza czymś że jest wzorem na parabolę? Ewentualnie jakie przekształcenia zastosować żeby taką możliwość od razu wyeliminować albo założyć?
Z góry dziękuję za odpowiedzi na którykolwiek z tych punktów.
Awatar użytkownika
PiotrowskiW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 649
Rejestracja: 14 lis 2011, o 20:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wojkowice
Podziękował: 26 razy
Pomógł: 67 razy

Kilka zadań

Post autor: PiotrowskiW »

Masz ad. 3
ODPOWIEDZ