Suma wektorów

Obiekty i przekształcenia geometryczne, opisane za pomocą układu (nie zawsze prostokątnego) współrzędnych.
PrinceKamil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 3 sty 2015, o 20:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Suma wektorów

Post autor: PrinceKamil »

Witam serdecznie, potrzebuję pomocy z jednym zadaniem, męczę się strasznie długo i nie mam pomysłu.

\(\displaystyle{ \left| \vec{a} \right| \cdot \left| \vec{b} \right| = u^2}\)

a) \(\displaystyle{ \vec{a} \cdot \vec{b} =0}\)
b) \(\displaystyle{ \vec{a} \times \vec{b} =0}\)

Trzeba w obu przypadkach znaleźć sumę wektorów. Doszedłem do tego, że w pierwszym przypadku są do siebie prostopadłe, w drugim równoległe, ale ciągle mi brakuje współrzędnych tych wektorów i nie wiem jak mogę wydobyć cokolwiek z pierwszego równania. Ktoś byłby skłonny pomóc?
Awatar użytkownika
kropka+
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4389
Rejestracja: 16 wrz 2010, o 14:54
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 787 razy

Suma wektorów

Post autor: kropka+ »

Napisz dokładnie polecenie.
PrinceKamil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 3 sty 2015, o 20:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Suma wektorów

Post autor: PrinceKamil »

Cytuję dokładnie:
Obliczyć wartość sumy podanych wektorów dla podanych przypadków. Wartość u należy potraktować jako daną, od której powinien być uzależniony wynik.
Edit: poprawiłem, sorry
Ostatnio zmieniony 3 sty 2015, o 23:13 przez PrinceKamil, łącznie zmieniany 1 raz.
Dilectus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2662
Rejestracja: 1 gru 2012, o 00:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 369 razy

Suma wektorów

Post autor: Dilectus »

PrinceKamil pisze:Cytuję dokładnie:
Obliczyć wartość sumy dla podanych przypadków. Wartość u należy potraktować jako daną, od której powinien być uzależniony wynik.
Jakie sumy??

-- 3 sty 2015, o 23:14 --

Chyba, że chodzi o to:

\(\displaystyle{ \left| \vec{a} \right| \cdot \left| \vec{b} \right| = u^2}\)

a)
\(\displaystyle{ \vec{a} \cdot \vec{b}=\left| \vec{a} \right| \cdot \left| \vec{b} \right|\cos \alpha=u^2\cos \alpha=0}\)

b)
\(\displaystyle{ \vec{a} \times \vec{b} =\left| \vec{a} \right| \cdot \left| \vec{b} \right|\sin \alpha=u^2\sin \alpha=0}\)

gdzie \(\displaystyle{ \alpha}\) - kąt między wektorami \(\displaystyle{ \vec{a}}\) i \(\displaystyle{ \vec{b}}\)

ODPOWIEDZ