Długość odcinka, pole kwadratu, współrzędne wierzchołka

Obiekty i przekształcenia geometryczne, opisane za pomocą układu (nie zawsze prostokątnego) współrzędnych.
kamilqa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2013, o 18:59
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Szczecin

Długość odcinka, pole kwadratu, współrzędne wierzchołka

Post autor: kamilqa »

1. Dane są punkty \(\displaystyle{ A=(1, -4)}\) i \(\displaystyle{ B= (2,3)}\). Wyznacz długość odcinka \(\displaystyle{ AB}\).

2. Punkty \(\displaystyle{ B=(2, 4)}\) i \(\displaystyle{ C=(-5, -1)}\) są dwoma sąsiednimi wierzchołkami kwadratu \(\displaystyle{ ABCD}\). Oblicz pole tego kwadratu.

3. Dany jest trójkąt równoramienny \(\displaystyle{ ABC}\), w którym \(\displaystyle{ |AC| =|BC|}\) oraz \(\displaystyle{ A=(2,1)}\) i \(\displaystyle{ C=(1,9)}\). Podstawa \(\displaystyle{ AB}\) tego trójkąta jest zawarta w prostej \(\displaystyle{ y=\frac12x}\). Oblicz współrzędne wierzchołka \(\displaystyle{ B}\).
Ostatnio zmieniony 21 maja 2013, o 19:14 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Brak LaTeX-a. Proszę zapoznaj się z instrukcją: http://matematyka.pl/latex.htm . Staraj się lepiej dobierać nazwy tematów, tak by wskazywały o czym jest treść zadania.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34296
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Długość odcinka, pole kwadratu, współrzędne wierzchołka

Post autor: Jan Kraszewski »

Z czym konkretnie masz problem?

JK
kamilqa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2013, o 18:59
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Szczecin

Długość odcinka, pole kwadratu, współrzędne wierzchołka

Post autor: kamilqa »

nie było mnie ostatnio na kilku lekcjach z powodu choroby i niestety nie wiem kompletnie jak się do tego zabrać i rozwiązać
bartek118
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5974
Rejestracja: 28 lut 2010, o 19:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 1251 razy

Długość odcinka, pole kwadratu, współrzędne wierzchołka

Post autor: bartek118 »

1. Masz gotowy wzór na to, a jak go nie pamiętasz, to rysujesz i twierdzenie Pitagorasa.
2. Jak powyżej.
3. Jak narysujesz to będzie widać jak liczyć
kamilqa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2013, o 18:59
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Szczecin

Długość odcinka, pole kwadratu, współrzędne wierzchołka

Post autor: kamilqa »

Pierwsze zadanie zrobiłam ale 2 kompletnie nie rozumiem Jak mam obliczyć inne wierzchołki? Czy mam obliczyć długość odcinka \(\displaystyle{ BC}\) i później wstawić to do wzoru na pole kwadratu?
Ostatnio zmieniony 23 maja 2013, o 20:16 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Nie wklejaj obrazków zamiast LaTeXa i nie powtarzaj treści zadania, którą przed chwilą podałaś.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34296
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Długość odcinka, pole kwadratu, współrzędne wierzchołka

Post autor: Jan Kraszewski »

kamilqa pisze:Jak mam obliczyć inne wierzchołki?
A po co masz je liczyć?
kamilqa pisze:Czy mam obliczyć długość odcinka \(\displaystyle{ BC}\) i później wstawić to do wzoru na pole kwadratu?
Tak.

JK
ODPOWIEDZ