Sprawdzian z matematyki przykładowe działania

Obiekty i przekształcenia geometryczne, opisane za pomocą układu (nie zawsze prostokątnego) współrzędnych.
Bobek1995
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2012, o 15:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Sprawdzian z matematyki przykładowe działania

Post autor: Bobek1995 »

Witam!
Jestem tu pierwszy raz i muszę na wstępie napisac, że nie wiem czy wybrałem dobry dział, ale jakby co to przepraszam.
Ale wracając do sprawy: jutro mam sprawdzian z matematyki, który jest bardzo ważny i prosiłbym o pomoc w wykonaniu kilku zadań, które mogą tam się pojawic. Liczby należy wstawic sobie jakie się chce:
1. Mając współrzędne wektorów \(\displaystyle{ A}\) i \(\displaystyle{ C}\), a wiedząc, że \(\displaystyle{ abcd}\) jest kwadratem ustał współrzędne \(\displaystyle{ B}\) i \(\displaystyle{ D}\) (tak samo, ale mając punkty \(\displaystyle{ A}\) i \(\displaystyle{ B}\) też się przyda)
2. Wyznacz \(\displaystyle{ m}\) w prostej, aby dwa odcinki były: prostopadłe i równoległe, np. \(\displaystyle{ (m + 1)x i (m-4)x}\)
3. Mając podane \(\displaystyle{ r}\) oblicz pole opisanego i wpisanego w kwadrat i trójkąt koła

Pragnę podkreślic, że zależy mi na czasie.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 10 gru 2012, o 18:57 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Brak LaTeX-a. Proszę zapoznaj się z instrukcją: http://matematyka.pl/latex.htm . Temat umieszczony w złym dziale: co mają wspólnego wektory z indukcją?
konrad509
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1841
Rejestracja: 5 mar 2012, o 14:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska :D
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 323 razy

Sprawdzian z matematyki przykładowe działania

Post autor: konrad509 »

1. Wektorów? A nie czasem punktów?

2.
równoległe: \(\displaystyle{ m+1=m-4}\)
prostopadłe: \(\displaystyle{ m+1=-\frac{1}{m-4}}\)

3. Coś źle w treści zadania. Nie chodzi czasem o policzenie pól kwadratu i trójkąta?
Bobek1995
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2012, o 15:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Sprawdzian z matematyki przykładowe działania

Post autor: Bobek1995 »

Dokładnie nie pamiętam, bo sprawdzian był 2 tygodnie temu, ale, że spodziewam się podobnych to wolę napisac.
ODPOWIEDZ