Układ współrzędny do elemntu

Obiekty i przekształcenia geometryczne, opisane za pomocą układu (nie zawsze prostokątnego) współrzędnych.
De Niro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 7 lip 2012, o 00:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 1 raz

Układ współrzędny do elemntu

Post autor: De Niro »

Dobry wieczór

Chciałbym podzielić się moim problem, a dokładnie mówiąc problemem istnieje w pracy
Pracuje na automatach spawalniczych (tego jeszcze na forum nie było) gdzie każdy ruch robota jest zapisany jako punkt, a punkty są zapisywanie w układzie współrzędnych X, Y ,Z.
Wszystko jest dobrze do momentu, gdy dany element jest dobrze umocowany w przyrządzie, jeżeli tak nie jest to dany element ma przesuniecie względem układu współrzędnych, elementy są powtarzalne a przesunięcia przedmiotu względem robota nie są symetryczne tj.

Dodam że układ współrzędnych każdego pkt jest mi znany, i jest podawany w skali 1/10mm
Moje pytanie brzmi, czy jest możliwość wyliczenia położenia przedmiotu względem współrzędnych, dodam ze robot może obliczać zadania arytmetyczne(*,/,+,-)


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
steal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: 7 lut 2007, o 18:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Białystok|Warszawa
Podziękował: 6 razy
Pomógł: 160 razy

Układ współrzędny do elemntu

Post autor: steal »

A mógłbyś jeszcze raz wytłumaczyć w czym problem? Bo zrozumiałem jedynie, że czasem zdarza się błąd w umocowaniu elementu w przyrządzie, co powoduje niezgodność jego rzeczywistego położenia z zakładanym. Co przedstawiają te wszystkie prostokąty, elementy? Chcesz wyliczyć położenie przedmiotu w przyjętym układzie wsp., ale na podstawie jakich danych?
ODPOWIEDZ