Funkcja kwadratowa, podstawowe zagadnienia

Obiekty i przekształcenia geometryczne, opisane za pomocą układu (nie zawsze prostokątnego) współrzędnych.
funkcjonkwadratowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 9 maja 2012, o 15:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych

Funkcja kwadratowa, podstawowe zagadnienia

Post autor: funkcjonkwadratowy »

Witam, pojutrze mam ostatnią szansę na poprawienie działu z funkcji kwadratowej z matematyki.
Potrzebowałbym pomocy z następującymi pytaniami:

1. Napisz równanie prostej przechodzące przez punkty: A(-8,5) B(4,2)
2. Rozwiąż graficznie układ równań: \(\displaystyle{ \begin{cases} 6x-2y+14=0\\5x+5y=15\end{cases}}\)
3. Dana jest prosta: 3x-7y+14=0. Napisz równanie prostej równoległej do danej przechodzącej przez pkt P(-21,-5).
4. Dana jest funkcja \(\displaystyle{ \frac{2}{3}-8k) \cdot x-1}\) Dla jakich wartości parametr k funkcji jest rosnąca?
5. Napisz równanie prostej prostopadłej do prostej \(\displaystyle{ 5x+4y+10=0}\) i przechodzącej przez pkt P(10;-2).

*głównie chodziłoby mi o zasadę obliczania zadań nie sam wynik, tzn jak wykorzystać jaki wzór etc

Gdybyście mogli podrzucić mi jeszcze do każdego pytania jakieś małe ćwiczenia na szybko, które bym obliczył następnie zamieścił odpowiedź w celu sprawdzenia.
Moglibyście jeszcze podać co na pewno znajdzie się na takiej pracy klasowej? Jakieś najważniejsze wzory, czy inne, będę niezmiernie wdzięczny za pomoc. Przerabiam już te pytania dłuższy czas, przerobiłem już mase tematów na wielu forach, ale przykład przykładowi nie równy, ciągle mam jakieś wątpliwości, wiem że bez czyjejś pomocy nie uda mi się dobrze napisać tej pracy. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Czoczo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 29 kwie 2012, o 12:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 7 razy

Funkcja kwadratowa, podstawowe zagadnienia

Post autor: Czoczo »

1. To nie funkcja kwadratowa, a liniowa. Najłatwiej tworzysz układ równań \(\displaystyle{ \ \begin{cases} 5=-8a+b \\ 2=2a+b \end{cases}}\), gdzie a to współczynnik kierunkowy prostej, b to wyraz wolny.
2. Przekształć sobie obydwa równania na y=... i narysuj dwie proste. Rozwiązaniem układu jest punkt przecięcia.
funkcjonkwadratowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 9 maja 2012, o 15:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wałbrzych

Funkcja kwadratowa, podstawowe zagadnienia

Post autor: funkcjonkwadratowy »

.
ODPOWIEDZ