Obliczenie długości wektora

Obiekty i przekształcenia geometryczne, opisane za pomocą układu (nie zawsze prostokątnego) współrzędnych.
Mariuszz89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 10 sty 2009, o 20:54
Płeć: Mężczyzna

Obliczenie długości wektora

Post autor: Mariuszz89 »

Wektory \(\displaystyle{ \vec{u}}\) ,\(\displaystyle{ \vec{v}}\) mają długości \(\displaystyle{ \vec{u} = 1 , \vec{v} = 2}\) i tworzą kąt \(\displaystyle{ (\vec{u} , \vec{v}) = \frac{\Pi}{3}}\). Obliczyć \(\displaystyle{ \vec{a}}\) jeżeli \(\displaystyle{ \vec{a} = \vec{u} + 3 \vec{v}}\) . Mógłby mi ktoś pomóc z tym zadaniem i wyjaśnić krok po kroku co mam zrobić z kątem \(\displaystyle{ \frac{\Pi}{3}}\) ?
damS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 111
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 18:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 38 razy

Obliczenie długości wektora

Post autor: damS »

Masz uwzględnić go przy dodawaniu algebraicznym.

Najpierw napisz równanie na \(\displaystyle{ a_x}\)(wzór \(\displaystyle{ x = a\cos \alpha}\)) , a potem \(\displaystyle{ a_y}\)(\(\displaystyle{ x = sin \alpha}\)) , dodając wszystkie składniki tak jak masz w poleceniu.(pierw na składową \(\displaystyle{ x}\), a potem \(\displaystyle{ y}\))

Jak już będziesz miał 2 składowe, to liczysz z tego tg i wychodzi i szukane \(\displaystyle{ \vec{a}}\).
Ostatnio zmieniony 17 sty 2012, o 13:12 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Używaj LaTeXa do wszystkich wyrażeń matematycznych.
Mariuszz89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 10 sty 2009, o 20:54
Płeć: Mężczyzna

Obliczenie długości wektora

Post autor: Mariuszz89 »

ale co ja z tego wzoru \(\displaystyle{ x = a\cos\alpha, x = \sin\alpha}\) mam obliczyć bo za bardzo nie wiem na listach mam całkiem inne zadania przykładowe;/
Ostatnio zmieniony 17 sty 2012, o 13:13 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Niepoprawnie napisany kod LaTeX-a. Proszę zapoznaj się z http://matematyka.pl/178502.htm .
damS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 111
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 18:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 38 razy

Obliczenie długości wektora

Post autor: damS »

Obliczasz z tego składowe.Jeżeli poznałeś inna metodę to obliczaj inaczej.Ja niestety tylko tak potrafię liczyć.
ODPOWIEDZ